free templates joomla

Mistrzyni DSF Kickboxing Challenge Cristina Caruso pokonuje gwiazdę rumuńskiego K-1 Crianę Stancu i zdobywa pas MŚ WAKO-Pro!

Colosseum Tournament X: Stancu vs CarusoKolejne zawodowe zwycięstwo odniosła 31-letnia mistrzyni polskiej organizacji DSF Kickboxing Challenge, Włoszka Cristina Caruso (11-3) z Kick & Punch Team Milano. " Cricchia" pokonała po niejednogłośnej decyzji największą kobiecą gwiazdę rumuskiego Kickboxingu jaką jest Cristiana "Mongol" Stancu (10-3). Stało się to podczas piątkowej gali (14 grudnia) Colosseum Tournament X w rumuńskiej miejscowości Timisoara.

Włoszka nie tylko pokonała w pięciorundowej batalii gwiazdę Kempo jaką jest Stancu, ale zdobyła też pas mistrzyni świata WAKO-Pro w formule K-1 i w kategorii do 65 kilogramów. Warto przypomnieć, iż Włoszka podczas gali DSF Kickboxing Challenge 17 Jenel vs Ruta 2, 29 września w Częstochowie pokonała słynną Różę Gumienną z Punchera Wrocław.

Analogicznie w tym dniu podczas gali Colosseum Tournament VIII w stolicy kraju Bukareszcie Rumunka wygrała na punkty z trenującą w Holandii Marokanką Ibtissam Kassrioui. W maju z kolei straszliwie znokautowała Holenderkę Marleen Okx zdobywając pas WMF Balkan Championship i drugi Continential Colosseum Championship. Od starcia z Angelą Whitley z Portoryko na Superkombat World Grand Prix I 2016 w San Juan w marcu 2016, pozostawała niepokonana.

Pas mistrzowski w Timisoarze wręczał Cristinie Caruso sam 4-krotny mistrz K-1 World Grand Prix Holendwer Ernesto Hoost, który był gościem gali wraz z walczącym w co-main event Dzevadem Poturakiem. Bośniak znany z dwóch występów w Polsce i dwóch porażek z Michałem Turyńskim, uległ na punkty Francuzowi Jordanowi Kalachnikoff'owi, któremu wyzwanie rzucił i zapowiadział występ w marcu 2019 słynny Daniel Ghita.

Gale Colloseum Tournament transmitowane są przez stację Fight Box HD i tam można je obejrzeć. Komentuje je nasz redakcyjny kolega Tomasz Majewski. Powtórki Colosseum Tournament X, dostępne będą już w grudniu.