free templates joomla

Roberto Soldic dodany do karty walk KSW 46 w Gliwicach

KSW 46 Soldic vs Bohrer Federacja KSW poinformowała właśnie o dodaniu kolejnego pojedynku do karty walk gali KSW 46 Khalidov vs Narkun 2 w Gliwicach. Roberto Soldic (14-3), mistrz KSW w kategorii półśredniej, zmierzy się z Viniciusem Bohrerem (16-6). Walkę zakontraktowano w umownym limicie do 80 kilogramów.

Pojedynek Soldić vs Bohrer wskakuje w miejsce pojedynku Mańkowski vs Souto, do którego nie dojdzie na gali KSW 46 z powodu kontuzji poznaniaka.

Roberto Soldic, czyli chorwacki „Robocop” uznawany jest za jeden z największych talentów na Starym Kontynencie. 23-latek trenujący na co dzień w UFD Gym zadebiutował w KSW na gali KSW 41 w Katowicach. Soldić również w ostatniej chwili wskoczył do walki wieczoru i stanął naprzeciw ówczesnego mistrza, Borysa Mańkowskiego i spektakularnie go zdetronizował. W kolejnym pojedynku podopieczny Ivana Dijakovicia zmierzył się z Dricusem du Plessisem i przegrał w drugiej rundzie, ale już na KSW 45 w Londynie, po genialnym boju, zrewanżował się Afrykanerowi i ponownie sięgnął po pas.

Rywalem Roberto będzie brazylijski specjalista od duszeń, Vinicius Bohrer. 30-latek z Volta Redonda ma na koncie 15 wygranych przed czasem, z czego aż 13 przez poddania. Zawodnik Tata Figh Team jest niezwykle niebezpieczny od pierwszych minut starcia, o czym świadczy aż 12 zwycięstw w pierwszej rundzie. Posiadacz czarnego pasa w BJJ pokonał sześciu z ostatnich siedmiu rywali, a z jego skutecznym jiu-jitsu nie poradził sobie między innymi Bruce Souto, który miał zmierzyć się pierwotnie z Borysem Mańkowskim na tej karcie.

Walką wieczoru gali KSW 46 w Gliwicach będzie rewanżowy pojedynek pomiędzy mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem, a legendą sportów walki nad Wisłą, Mamedem Khalidovem. W drugim najważniejszym pojedynku mistrz kategorii lekkiej, Mateusz Gamrot będzie miał okazję jako pierwszy w historii KSW sięgnąć po drugi tytuł, ponieważ zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem o tytuł dywizji piórkowej. W jednej z głównych walk wieczoru Salahdine Parnasse będzie miał szansę pokonać drugiego byłego mistrza z rzędu w pojedynku z Marcinem Wrzoskiem. Marian Ziółkowski zmierzy się z Grzegorzem Szulakowskim, a brazylijski łowca polskich skalpów, Daniel Torres zmierzy się z Romanem Szymańskim. Bohater śląskich fanów, Artur „Kornik” Sowiński zmierzy się w kategorii lekkiej z Kamilem Szymuszowskim. W wadze koguciej Antun Racić spróbuje pokonać kolejnego Polaka, a na jego drodze stanie Sebastian Przybysz. Wrocławianin Michał Michalski spotka się z młodym i obiecującym Krystianem Kaszubowskim.