free templates joomla

Weekendowe boje polskich zawodników MMA

Andrzej Grzebyk MMA XFN To był intensywny weekend polskich zawodników MMA, którzy walczyli także poza granicami naszego kraju. Dotyczy to zarówno krajowych fighterów, jak też tych "stacjonujących" w różnych krajach Europy. Sporo działo się u naszych południowych sąsiadów, gdzie walczyło trzech zawodnikow. M.in. podczas gali XFN 14 czesko - słowackiej organizacji X Fight Nights w Bratysławie wystąpił Andrzej Grzebyk (14-3).

Mistrz FEN w wadze średniej zmierzył się z doświadczonym Ukraińcem Vasilym Novikovem (15-12), wygrywając z nim przed czasem w pierwszej rundzie (TKO) przez uderzenia. Dla Grzebyka było to 6 zwycięstwo z rzędu i Rzeszowianin reprezentujący Legion Team Tarnów jest na dobrej drodze do UFC. Ukrainiec z kolei mial na koncie walki m.in. z Alexandrem Shlemenko mistrzem Bellatora. W walce amatorskiej na gali wystąpił walczący w wadze ciężkiej Bartosz Klaś z MMA Witkowo, który pokonał Jindřicha Krajča z MMA Brno.

Pozostając na południu w Czechach podczas największej czeskiej gali Oktagon 10 walczący w wadze ciężkiej Tomasz Kolcun (3-0) z Jarosławia pokonał Petera Šlahora (0-1) przez TKO (kontzuja) w 1 rundzie. Polak wystąpił na gali, gdzie jednym z najciekawszych starć zmierzyli się dwa byli zawodnicy Bellator MMA Słowak z węgierskimi korzeniami Attila Végh (31-8-2) i Brazylijczyk Maiquel Falcao (38-12). Obaj to weterani KSW. W tym starciu wyraźnie na punkty (3x 30-27) wygrał Vegh.

Udanie do na szlak zwycięstw powrócił walczący także m.in. w KSW Konrad Iwanowski (7-3) z Fantom Team Dublin. "Moto Moto" zdobył pas wagi średniej pokonując na gali MTK MMA 5: The Rising, Anglika Tommy Quinna (7-5) przez decyzję. Impreza odbyła się w sobotę 17-go listopada w Tyne and Wear w północno - wschodniej Anglii.

Z kolei podczas północno irlandzkiej gali Clan Wars 33 w Ulsterze Daniel ''Obi Wan'' Olejniczak (3-2-1) pokonał Makinde Adeyemi (0-2) przez techniczny nokaut (uderzenia) w 2 rundzie. Na tej samej gali wygrał także Maciej Gierszewski (4-3), który w ten sam sposób w 1 rundzie pokonał francuskiego zawodnika Mickaela Bucheara (3-4). W polsko - polskim starciu Marcin Zembala (2-2) pokonał Adama Gustaba (3-3) przez duszenie gilotynowe w 3 rundzie.

Z wiadomości in minus swój pojedynek przegrał na Cage Warriors 99 w Colchester w Anglii zawodnik KSW Łukasz Rajewski (8-4), który uległ przez poddanie Duńczykowi Madsowi Burnellowi (10-3).