free templates joomla

Enfusion 73 Oberhausen: Levi Rigters pokonuje Pacasa! Wyniki & Video

Levi Rigters14 pojedynków z czego 4 o pasy mistrzowskie organizacji, to efekt gali Kickboxingu Enfusion 73, która miała miejsce w Oberhausen w Niemczech. Druga co do wielkości (po Glory Kickboxing) holenderska organizacja przeprowadziła świetny event z walkami na zasadach K-1. W najważniejszej walce dla miejscowej publiczności niemiecki mistrz K-1 MAX 26-letni Enriko Kehl (46-14-2) pokonał cztery lata starszego Anglika Jordana Watsona (51-14-2).

W najbardziej interesującym polskich kibiców starciu wagi ciężkiej zmierzyli się dwaj 2 metrowi zawodnicy: Levi Rigters (28-2-2, 13 KO) reprezentujący holenderski Kops Gym i jeden z dwóch najlepszych słowackich fighterów wagi ciężkiej Martin Pacas (38-10, 10 KO). 22-letni Holender pochodzący z Surinamu potwierdził, że jest wschodzącą gwiazdą formuły K-1 i spokojnie przez 4 i pół rundy punktował Słowaka, na którego jedynie w końcowej rundzie ryczący trener Peter Navratil podziałał stymulująco. Walka przypominała nieco sparing w jego wykonaniu.

Pacas zawalczył bardzo defensywnie, nie podejmując ryzyka. Rigters świetnie boksuje i zneutralizował "dwójkowego" mańkuta, karcąc go prawym w trzeciej rundzie. Co prawda nokdaunu nie było, ale do narożnika Słowak schodził z rozkwaszonym nosem. Werdykt był oczywisty i korzystny dla Rightera, który trenuje także pod okiem Remy Bonjasky'ego. Pacasa 1-go grudnia czeka pojedynek z Arkadiuszem Wrzoskiem na czeskiej edycji gali Enfusion #75. W takiej formie będzie do "ugryzienia" dla Polaka mimo znacznie większego obycia międzynarodowego.

Świetny pojedynek o pas wagi półśredniej (67 kg) stoczyły Holenderka Johanna Kruse (35-55-1, 14 KO) i Niemka Sarah Gobel (14-4, 3 KO). Zaciętością obu pań można kilka męskich pojedynków i winien być dedykowany polskim zawodniczkom chcącym walczyć o pasy poważnych organizacji. Do trzeciej rundy Gobel przeszła piekło i była liczona. Uratował ją gong na przerwę, bo to było prawdziwe lanie do jednej bramki. Jednak od trzeciej rundy Niemka zaczęła oddawać ciosy i zrobiło się widowisko. Wygrała czwartą rundę a i w piątej poczynala sobie dobrze. Panie dosłownie biły się do upadłego, ale zwycięstwo przypadło zasłużenie Johannie Kruse. Pojedynek śmiało może pretendować do miana "Walki Roku" w kobiecym Kickboxingu.

Zwycięstwo na punkty odniósł znany z występów na DSF KB Challenge Niemiec Andrej Bruhl (81-10-2, 27 KO). Weteran Glory Kickboxing pokonał trenującego we Francji Marokańczyka Soufiane Kaddouri (25-5, 14 KO). Wakujący pas wagi cruiser zdobył także weteran Superkombat Bogdan Stoica (52-12,37 KO), który rozbił Belga Levi Kuykena. Inny mistrz Superkombat Amansio Paraschiv (31-8-1, 15 KO) przegrał z byłym mistrzem Enfusion Tayfunem Ozcanem (79-8-3, 25 KO) w superfight.

Komplet wyników:

Main event
71 kg: Enriko Kehl (Niemcy) pokonał Jordan Watsona (Anglia) przez decyzję

Enfusion World Title
75 kg: Endy Semeeler (Curaçao) pokonał Aziza Kallaha (Maroko) przez decyzję
95 kg: Bogdan Stoica (Rumunia) pokonał Levi Kuykena (Belgia) przez TKO w 3 rundzie
+100 kg: Levi Rigters (Surinam) pokonał Martina Pacasa (Słowacja) przez decyzję
67 kg: Johanna Kruse (Niemcy) pokonała Sarah Gobel (Holandia) przez decyzję

Superfight
71 kg: Tayfun Ozcan (Turcja) pokonał Amansio Parashiva (Rumunia) przez decyzję
85 kg: Ulrik Bokeme (Kongo) pokonał Selahattin Sahina (Turcja) przez decyzję
+100 kg: Mohamed Abdallah (Niemcy) pokonał Andre Schmelinga (Niemcy) przez decyzję
63 kg: Hamza Essalih (Maroko) pokonał Eddy'ego Nait Slimani (Francja) przez decyzję po extra rundzie
64 kg: Andrej Bruhl (Niemcy) pokonał Soufiane Kaddouri (Maroko) przez decyzję

Finał
72,5 kg: Nordin Van Roosmalen (Holandia) pokonał Mohammeda Lazraka (Maroko) przez decyzję

Turniej
72,5 kg: Nordin Van Roosmalen (Holandia) pokonał Bilal Loukii (Maroko) przez decyzję
72,5 kg: Mohammed Lazrak (Maroko) pokonał Karima Hallouss (Maroko) przez TKO w 2 rundzie