free templates joomla

Marcin Bandel vs David Bielkheden o pas na Superior Challenge 18

Superrior Challenge 18 Bielheden vs Bandel29-letni polski weteran UFC Marcin Bandel (18-5-1) z Zenith Vera Fight Club Łodź wystąpi na prestiżowej szwedzkiej gali Superrior Challenge 18 Fitnessfestivalen, która odbędzie się 1-go grudnia w stolicy kraju Trzech Koron, Sztokholmie. Rywalem "Bomby" będzie bez mała legendarny i jeden z najbardziej znanych szwedzkich zawodników David "The Brazilian Swede" Bielkheden (25-12-1) liczący 39 lat. Stawką pojedynku będzie pas wagi półśredniej.

Bandel w ostatnich 3 pojedynkach 2 razy wygrał i raz zremisował. Z UFC odszedł po tym jak pokonał go Stevie Ray na pamiętnej krakowskiej edycji gali UFC Fight Night 64. Wcześniej uległ Mairbekowi Taisumovowi. Łodzianin uchodzi za jednego z najlepszych polskich grapplerów, specjalizując się w dźwigniach na nogę. Obok Marcina Helda ma największą ilość zakończeń walk dźwigniami na nogi (8 razy).

Szwed walczył w przeszłosci nawet w japońskiej legendarnej Pride FC i tak jak i Polak w UFC. Bielkheden ma za sobą kapitalną serię 8 zwycięstw z czego 6 osiągnął właśnie na Superior Challenge. W UFC ostatni pojedynek toczył w 2009 roku i został zwolniony po tym jak na UFC 97 pokonał go Mark Bocek.