free templates joomla

UFC 230: Adam Wieczorek zastępuje Ruslana Magomedova w walce z Marcosem Rogerio de Lima

Adam Wieczorek UFCDość niespodziewanie 26-letni polski zawodnik wagi ciężkiej Adam Wieczorek (10-1 MMA, 2-0 UFC) zastąpi kontuzjowanego Ruslana Magomedova w walce z z Brazylijczykiem Marcosem Rogerio de Lima (15-5-1 MMA, 4-3 UFC) i wystąpi już 3-go listopada na UFC 230, która trafi do Madison Square Garden w Nowym Jorku (USA). Pojedynek wejdzie do karty wstępnej gali.

Reprezentujący Spartan Chorzów “Siwy” w ostatniej walce w kiwetniu 2018 na UFC on FOX 29 pokonał kanadyjskiego Hindusa Arjana Bhullara przez omoplatę, ktora była drugą w historii UFC. Otrzymał wówczas bonus za "Performance of the Night". W debiucie wygrał z Amerykaninem Anthonym Hamiltonem na punkty podczas UFC Fight Night 121 w 2017 roku. Teraz stanie przed szansą na trzecie zwycięstwo.

Rogerio de Lima powraca po ponad roku do UFC i porażce z Ovincem Saint Preux na UFC Fight Night 108 w kwietniu 2017. Wcześniej w styczniu pokonał Jeremy Kimballa na UFC on FOX 23. Będzie to jego debiut w wadze ciężkiej. W maju br. Brazylijczyk był w Polsce przed galą FEN 21. Przyleciał on do Polski wraz z Thiago Vieirą Damascena, który na FEN 21 walczył z Andrzejem Grzebykiem o pas mistrzowski Fight Exclusive Night w wadze średniej.

W walce wieczoru gali pretendent Derrick Lewis (21-5 MMA, 12-3 UFC) zaatakuje pozyjcę mistrza wagi ciężkiej Daniela Cormiera (21-1 MMA, 10-1 UFC). Poniżej karta walk:

Main event
Daniel Cormier vs. Derrick Lewis

Główna karta
Ronaldo Souza vs. Chris Weidman
David Branch vs. Jared Cannonier
Jack Marshman vs. Karl Roberson
Israel Adesanya vs. Derek Brunson

Karta wstępna
Jason Knight vs. Jordan Rinaldi
Sijara Eubanks vs. Roxanne Modafferi
Julio Arce vs. Sheymon Moraes
Lyman Good vs. Ben Saunders
Matt Frevola vs. Lando Vannata
Shane Burgos vs. Kurt Holobaugh
Montel Jackson vs. Brian Kelleher
Marcos Rogerio de Lima vs. Adam Wieczorek