free templates joomla

Mitrione: Prośba Nelsona o test była "rozpraszająca"!

Roy NelsonStarania Roya Nelsona o stosowanie testów antydopingowych przed walkami na razie nie przynoszą skutków. Matt Mitrione odrzucił jego prośbę przed galą Ultimate Fighter 16 Finale, zasłaniając się brakiem czasu.

Nelson miał początkowo zmierzyć się z Shane’em Carwinem, który zdecydował się nie brać udziału w walce ze względu na kontuzję kolana.

Typy sportowe stawiały go w roli faworyta spotkania.

Na miejsce Carwina wskoczył jednak Mitrione. Nelson z obu przypadkach starał się o zgodę zawodniów na testy, ale żaden z nich nie przystał na jego prośbę.

Mitrione wytłumaczył, że nie jest przeciwny testom antydopingowym, ale ze względu na małą ilość czasu przed walką musiał odmówić, chcąc w pełni skoncentrować się na treningu.

„Roy spytał mnie [o test] (...) chyba jakieś półtora tygodnia temu. Miałem wtedy całą masę innych spraw. To było trochę rozpraszające, po prostu nie byłem w stanie nic w tej sprawie zrobić.” - powiedział Mittrione.

„Nie przeszkadzają mi badania, każdy może przyjść i zbadać mnie kiedy chce,” dodał. „Nie chciałem jednak żeby coś mnie dekoncentrowało tak krótko przed walką, wyjmując mi parę tygodni z obozu treningowego... chciałem po prostu mieć pewność, że nie będę miał wtedy niczego innego na głowie.”

Dla Nelsona nie jest to jednak wielka strata. Przyznał, że nie żywi za to urazy. „W zasadzie to żaden problem, zapytałem go, czy jest na ’tak’, czy ’nie’. To jedyne co mogę zrobić, spytać się, a ktoś się albo zgadza, albo nie.” - skomentował Nelson.

Nelson przyznał także, że wycofanie się Carwina oznacza całkowitą zmianę podejścia do walki. Nelson spodziewał się, że Carwin wycofa się w trakcie walki. Jednak kiedy zrezygnował, chęć zastąpienia go wyraził właśnie Mittrione, przez co, zdaniem Nelsona, walka ta będzie miała o wiele większe znaczenie.

„Największą zmianą jest to, że Shane i Matt to całkiem inni zawodnicy, jeden jest leworęczny, a drugi praworęczny, więc to spora zmiana. Dodać należy, że to Matt wyraził chęć do wzięcia udziału w tej walce, więc będzie to o wiele bardziej osobiste doświadczenie.” - uważa Nelson.

Gala Ultimate Fighter 16 Finale odbędzie się w sobotę (15 grudnia) w Las Vegas. Zakłady bukmacherskie obstawiają w niej wygraną bardziej doświadczonego Nelsona.