free templates joomla

UFC 157: Brendan Schaub vs. Lavar Johnson!

Brendan Schaub vs Lavar Johnson Pierwotnie do starcia w wadze ciężkiej Brendan Schaub (8-3 MMA, 4-3 UFC) vs. Lavar Johnson (17-6 MMA, 2-1 UFC) miało dojść podczas zeszłotygodniowej gali UFC on FOX 5, która odbyła się w Seattle w hali KeyArena. Parę dni przed galą Johnson miał problemy z pachwiną i pojedynek w ostatniej chwili zniknął z karty walk.

W związku z tym, że zawodnik zgłosił kontuzję zbyt późno nie udało się znaleźć zastępcy dla finalisty dziesiątego sezonu TUF'a. Obaj fighterzy wyrazili wstępną chęć wyznaczenia ponownego terminu starcia i dlatego spotkają się najprawdopodobniej podczas gali UFC 157 w Anaheim, która odbędzie się 23 lutego 2013 roku.

Brendan Schaub w 2009 roku dotarł do finału programu telewizyjnego The Ultimate Fighter 10. W swoim ostatnim pojedynku został znokautowany przez Roya Nelsona w pierwszej rundzie. Później wygrał cztery walki. W jednej z nich stał się sprawcą jednej z największych niespodzianek w historii światowego MMA. Znokautował byłego mistrza Pride, Mirko "CroCopa" Filipovica. Wydawało się, że jego kariera jest na właściwych torach i w niedalekiej przyszłości będzie mógł realnie myśleć o walce o pas w wadze ciężkiej. Niestety tak się nie stało. W kolejnych starciach został nokautowany w pierwszej rundzie pojedynku. O ile nokaut ze strony Antonio Rodrigo Nogueiry nie był niczym niespodziewanym to "wyłączenie światła" przez Rothwella było wielkim ciosem dla 29-cio letniego zawodnika Grudge Training Center.

Lavar Johnson to były pretendent do pasa WEC w wadze ciężkiej. Po upadku tej organizacji przeniósł się do Strikeforce wygrywając trzy walki. Wszystkie przed czasem przez KO lub TKO. Jego piętą achillesową niezaprzeczalnie jest parter. Dotychczas w zawodowej karierze przegrał sześciokrotnie, z czego pięciokrotnie przez poddanie. W ostatniej walce został poddany przez Stefana Struve.

Pojedynek zostanie najprawdopodobniej zakwalifikowany do karty głównej. Na tą chwilę "fight card" prezentuje się następująco:

Champ Ronda Rousey vs. Liz Carmouche
Dan Henderson vs. Lyoto Machida
Urijah Faber vs. Ivan Menjivar
Lavar Johnson vs. Brendan Schaub*
Neil Magny vs. Jon Manley*

* - Walki nie zostały oficjalnie potwierdzone przez UFC