free templates joomla

M-1 Challenge 96: Rafał Kijańczuk wygrywa 4 pojedynek, Jurand Lisiecki przegrywa, Khadis Ibragimov z pasem ! Wyniki & Video

Rafał KijańczukKolejne czwarte z rzędu i drugie w organizacji M-1 Global zwycięstwo odniósł młody perspektywiczny polski zawodnik Rafał Kijańczuk (4-0 MMA, 2-0 M-1) z Berkut WCA Fight Team. 25-letni Polak podczas gali M-1 Challenge 96: Mikutsa vs Ibragimov, która już w sobotę 25-go sierpnia odbyła się w St. Petersburgu w Rosji, rozbił inguskiego wojownika Ibrahima Sagova (4-2 MMA, 3-2 M-1), który po niezwykle zaciętej pierwszej rundzie musiał poddać walkę.

25-letni Polak zaliczył drugi występ w najstarszej rosyjskiej organizacji, ale tym razem nie udało wygrać tak szybko jak w poprzednich trzech walkach trwających po kilkanaście sekund. Polak miał kłopoty z krępym Inguszem, który odnosił sukcesy w zapasach w stylu wolnym w Rosji.

Sagov był trafiony kolanem z wyskoku, ciosami z obu rąk a mimo to trwał i atakował. Pod koniec rundy został trafiony silnym lowkickiem w okolice kolana i wyłączyło go to. Został obalony i do końca rundy leżał na plecach. Po gongu nie był w stanie niemal chodzić. Pochodzący z Chełma Kijańczuk zaś zanotował pierwszą pełną rubndę walki w swojej krótkiej karierze zawodnika MMA. W narożnioku towarzyszył mu Michał Oleksiejczuk walczący także w wadze półciężkiej, tyle że w UFC.

Niestety przed czasem przegrał Jurand Lisiecki (3-1-1 MMA, 0-1 M-1) z MMA Witkowo, który poszedł na wymianę ciosów z brązowym medalistą mistrzostw Rosji w Kudo 21-letnim Vasily Kozlovem (1-0 MMA, 1-0 M-1) z klubu Alexander Nevski Sankt Petersburg już na początku walki. Niestety to mlodszy o 10 lat Rosjanin zdołał trafić prawym sierpem i kompletnie wyłączyć Polaka. Kozlov udanie debiutował na swojej rodzimej arenie.

W walce wieczoru gali, której stawką był pas wagi półciężkiej niezwykle utalentowany Khadis Ibragimov (5-0 MMA, 3-0 M-1) zmusił do poddania silnego Ukraińca Dmitry Mikutsa (9-5-1 MMA, 2-1 M-1). Ibragimov po zaszokowaniu całej sceny europejskigo MMA w lutym tego roku uduszeniem byłego mistrza wagi półciężkiej Niemca Stephana Puetza (tego samego co pokonał Marcina Tyburę) na M-1 Challenge 88, teraz został mistrzem organizacji. 23-latek jest już mistrzem Europy w Bojowym Sambo i zdobywcą Pucharu Świata, stąd jego sukcesy nie powinny dziwić. Walkę sędziował polski sędzia Łukasz Bosacki.

Komplet wyników:

Karta wstępna
65,8 kg: Ahmadkhan Bokov (Rosja) pokonał Adama Borovetsa (Czechy) przez decyzję 3-0
+93 kg: Sergey Goltsov (Rosja) pokonał Yuri Fiodorova (Rosja) przez TKO (uderzenia) w 3 rundzie (1:10 min)
72 kg: Vasily Kozlov (Rosja) pokonał Juranda Lisickiego (Polska) przez KO (prawy sierp) w 1 rundzie (0:30 min)
65,8 kg: Nikita Solonin (Rosja) pokonał Rene Hackla (Austria) przez decyzję 3-0
93 kg: Rafał Kijańczuk (Polska) pokonał Ibrahima Sagova (Rosja) przez TKO (poddanie cornera) po 1 rundzie (5:00 min)
70,3 kg: Artem Tarasov (Rosja) pokonał Filipa Kovarik (Czechy) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:57 min)
77,1 kg: Boris Medvedev (Rosja) pokonał Dmitriya Tikhonyuk (Ukraina) przez KO (uderzenie) w 1 rundzie (1:07 min)
56,7 kg: Vazha Tsyptauri (Gruzja) pokonał Sanjar Adilov (Kazachstan) przez decyzję 3-0

Karta główna
65,8 kg: Yuri Chobuka (Ukraina) pokonał Steve Polifonte (Francja) przez decyzję 3-0
70,3 kg: Michel Silva (Brazylia) pokonał Alexeya Ilenko (Rosja) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (1:34 min)
65,8 kg: Victor Kolesnik (Rosja) pokonał Daniela Swaina (USA) przez TKO (niskie kopnięcia) w 1 rundzie (4:21 min)

Main event
93 kg: Khadis Ibragimov (Rosja) pokonał Dmitry Mikutsę (Ukraina) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (4:30 min)*

*M-1 Global Light-Heavyweight Championship