free templates joomla

Marcin Prachnio vs Magomed Ankalaev na UFC Russia

Marcin PrachnioPrzed drugą szansą na zwycięstwo w organizacji Ultimate Fightiing Championship stanie polski zawodnik Marcin Prachnio (13-3 MMA, 0-1 UFC), którego pojedynek z Magomedem Ankalaevem (10-1 MMA, 0-1 UFC) został oficjalnie zapowiedziany na rosyjskiej gali UFC Fight Night 136, która odbędzie się na stadionie olimpijskim w stolicy kraju, Moskwie w dniu 15-go września. Prachnio będzie trzecim Polakiem, który wystąpi tam obok Jana Błachowicza (22-7 MMA, 5-4 UFC) i Krzysztofa Jotko (19-4 MMA, 6-4 UFC).

Prachnio po sukcesach w azjatyckiej ONE Championship podpisał kontrakt z UFC i debiutował na gali UFC on FOX 28 w Orlando na Florydzie (USA) w lutym br., gdzie w pierwszej rundzie uległ Amerykaninowi Samowi Alvey'owi (32-10 MMA, 9-5 UFC). Obecnie Polak przygotowuje się m.in. w WCA Fight Team w Warszawie.

Pochodzący z Machaczkały w Dagestanie26-letni Magomed Ankalaev po dobrych walkach na 'kadyrowskich" galach Akhmat Fight Show i WFCA podpisał umowę z UFC i debiutował na gali UFC Fight Night 127 w marciu 2018, gdzie zmusił go do poddania trójkątnym duszeniem Szkot Paul Craig. Występ na UFC Russia to szansa na zmazanie niekorzystnego wrażenia z debiutu.

30-letni Prachnio stoczył wcześniej cztery zwycięskie walki dla One FC i miał nawet szansę walczyć o pas mistrza z Rosjaninem Vitaly'm Bigdashem, ale doznał kontuzji. W ostatnim pojedynku przed UFC pokonał w 23 sekundy przez nokaut mającego 29 zwycięstw Brazylijczyka Gilberto Galvao. Karateka z Warszawy 9 walk wygrał w pierwszej rundzie i po cichu liczymy na powiększenie tej serii i zatarcie kiepskiego wrażenia z walki z Alveyem.