free templates joomla

Mateusz Duczmal vs Turpal Tokaev na Akhmat Kickboxing Fight Show w Czeczenii

Mateusz DuczmalPolski zawodnik Muay Thai i Kickboxingu wagi cruiser 25-letni Mateusz Duczmal (21-9-2) już w najbliższy czwartek 16-go sierpnia weźmie udział w gali Akhmat Kickboxing Fight Show, która odbędzie się w stolicy Groznego, Czeczenii. Rywalem Polaka będzie zwycięzcą turnieju Tatneft Cup 2017 Czeczen Turpal Tokaev (31-6). Stawką pojedynku będzie pas mistrza WKF (World Kickboxing Federation) do 98 kg co jest najwyższą wagą w karierze Polaka.

Duczmal ma dobrą passę, bowiem ostatnio w maju na gali Global Fights Holland pokonał silnego i bardzo doświadczonego Holendra Raymonda Bonte mającego za sobą walki z najlepszymi na świecie zawodnikami. W marcu z kolei na angielskiej edycji gali Enfusion dał radę reprezentującemu organizację Superkombat Cristianowi Ristea. Rumun to europejska czołówka formuły K-1. Polak nie jest bez szans, ale będzie musiał stoczyć walkę życia, bo Czeczen jest naprawdę bardzo silny.

Turpal Tokaev to pupilek samego Ramzana Kadyrowa - prezydenta republiki Czeczenii. Ma świetne warunki do trenowania i świetnych sparingpartnerów jak Valdymir Mineev czy Aleksander Emelianenko w klubie Akhmat w Groznym. W przeszłości pokonał go nasz Tomasz Sarara, ale od tego czasu Tokaev zrobił ogromny postęp i przeszedł do wagi ciężkiej. W niej podczas gali Tatneft Cup 2017 pokonał m.in. naszego Dawida Żółtaszka a w finale mistrza DSF Kickboxing Challenge Petra Romankevicha.