free templates joomla

ACB KB 17: sensacyjne zwycięstwa Brazylijczyków, Vitaly Gurkov znokautowany, niezawodny Dzmitry Varats! Wyniki & Video

ACB Kickboxing 17 Vitaly Gurkov vs Jonatan Oliveira5-go sierpnia w Pskowie w Rosji odbyła się gala АСВ КВ-17: Land of Great Victories, która miała w swoim fightcardzie szereg interesujących pojedynków z udziałem gwiazd Kickboxingu i Muay Thai i to nie tylko rosyjskiego. W dwóch najważniejszych walkach wieczoru psikusa zrobili dwaj brazylijscy zawodnicy: 27-letni weteran gal Glory i K-1 Jhonata Diniz (18-7) i rok starszy Jonatan Oliveira (23-9).

Obaj pokonali teoretycznie bardziej doświadczonych rywali Diniz, Mikhaila Tyutereva (32-8) a Oliveira, wielokrotnego mistrza świata Muay Thai 33-letniego Białorusina Vitaly Gurkova (96-14) znanego też jako Vitali Hurkou - lidera rockowego zespołu Brutto. Zarówno Rosjanin jak i Gurkov przegrali przed czasem. Tuterev został trafiony na 10 sekund przed końcem rundy ciosem bokserskim i mimo, że wstał to widać było, że "będzie ciężko". Sędzia słusznie zatrzymał walkę.

Także Hurkou przyjął wymiany i został trafiony w drugiej rundzie w okolice ucha a błędnik oszalał. Za szybko poderwał się z ziemi i chwiał się na nogach. Sędzia miał prawo zatrzymać walkę. Białoruski weteran po walce powiedział, że dostał w tył głowy cios i za szybko wstał. Nie jest zadowolony z występu także z uwagi kategorię wagową, bo zazwyczaj walczy do 75 kg a wcześniej do 70 kg. Do tej ostatniej jest w stanie zejść choć dawno tego nie robił. Mina po walce jego trenera Dmitriya Piaseckiego mówiła wszystko o tej walce.

Zwycięstwo dla Białorusi odniósł jedyny, który nie zawodzi ostatnio z plejady gwiazd naszego wschodniego sąsiada Dzmitry Varats (27-9). 29-letni pochodzący z Grodna zawodnik, pokonał Holendra Damiana Johansena (62-7-2), który tak świetnie pokazał się podczas gali ACB KB 16 w Targoviste w Rumunii. Johansenowi towarzyszył słynny 3-krotny mistrz K-1 World GP Remy Bonjasky i obok Sergeia Kharitonova, oraz wiceprezesa organizacji Artema Levina był jedną z największych pozaringowych gwiazd gali w Pskowie. Foto galeria.

Komplet wyników:

+100 kg: Jhonata Diniz (Brazylia) pokonał Mikhaila Tyutereva (Rosja) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 1 rundzie (2:55 min)
77 kg: Jonatan Oliveira (Brazylia) pokonał Vitalya Gurkova (Białoruś) przez TKO (zatrzymanie sędziego) w 2 rundzie
80 kg: Aleksander Stetsurenko (Rosja) pokonał Pavla Provashinskiyego (Białoruś) przez decyzję 3-0
67 kg: Dzmitry Varats (Białoruś) pokonał Damiana Johansena (Holandia) przez decyzję 3-0
77 kg: Maxim Sulgin (Rosja) pokonał Djibrila Ehouo (Francja) przez decyzję 3-0
+100 kg: Alexander Grinchuk (Rosja) pokonał Beybulata Isaeva (Rosja) przez decyzję 3-0
60 kg: Alexey Bliznev (Białoruś) pokonał Sergeya Zaspa (Rosja) przez decyzję 3-0