free templates joomla

Fight Night Saint Tropez 2018: zwycięstwo Yohana Lidona nad Yoannem Kongolo w walce o pas WKN! Wyniki

Lidon vs KongoloW sobotę 4-go sierpnia na francuskiej Rivierze odbyła się tradycyjna doroczna impreza Fight Night Saint Tropez z walkami Kickboxingu i Muay Thai w swoim programie. W jak zawsze świetnie obsadzonej imprezie w głównej walce wystąpili znani zawodnicy. Znani także w Polsce. Galę od zawsze promuje "Znikający Punkt" w Polsce czyli Jerome Le Banner, ale trudno się dziwić, bo to jedna z najbardziej malowniczych imprez i scenerii z Cytadelą w tle. 

W pojedynku, którego stawką był pas mistrza świata WKN, niezwykle kontrowersyjny werdykt ogłoszono w starciu Francuza Yohana Lidona (96-38-1, 58 KO) i Yoanna Kongolo (65-10, 46 KO) ze Szwajcarii. Lidon to dwukrotny uczestnik gal DSF Kickboxing Challenge w naszym kraju a Kongolo jest byłym zawodnikiem organizacji Glory Kicboxing.

W Saint Tropez toczyli rewanż za galę Glory 42: Paris przed ponad rokiem. 35-letniego Francuza ogloszono zwycięzcą i we francuskich mediach branżowych wybuchła burza. Kongolo w ostatnim czasie szalał na bokserskich ringach wygrywając 11 walk z rzędu, do czasu porażki z Doudou Ngumbu o pas WBC krajów frankofońskich (World Boxing Council Francophone Light Heavyweight Title) i postanowił wrócić do walk K-1. Mimo chęci jednak w pięciorundowym boju francuscy sędziowie nie dali mu cieszyć się zwycięstwem.

Podczas gali rozegrano dwa turnieje w wagach do 80 kg i kategorii ciężkiej z górnym limitem 105 kg. W pierwszym z nich triumfował Włoch Giuseppe De Domenico, który uporał się ze znanym z pojedynku z Pawłem Biszczakiem Abdallahem Mabelem (90-31-3) a w finale pokonał innego Francuza Cyrila Benzaquena. W wadze ciężkiej dawny rywal z "pożegnalnej" walki z Jerome Le Bannerem, Litwin Arnold Oborotov (39-14-1) pokonał występującego na Granda Pro 6 ''Fight Club'' w Warszawie, Pavla Voronina (30-21, 1 NC) z Mołdawii a w finale silnego Stéphane Susperregui (47-4-2), który rozbił Vladymira Toksyatynova z Niemiec.

W atrakcyjnym superfight zaplanowano walkę dawnego rywala Marcina Różalskiego z gali Angels of Fire II w Płocku, Gregory Tony (85-16) i Belga Frédérica Sinistra (4-14-1). Gregory Tony był także rywalem nasze Izuagbe Ugonoha w boksie i został znokautowany przez nigeryjsko - polskiego dawnego mistrza świata WAKO. Sinistrę jednak Francuz rozbił w drugiej rundzie.

Komplet wyników:

Turniej wagi superśredniej
80 kg: Giuseppe De Domenico (Wlochy) pokonał Abdallaha Mabela (Francja) przez niejednogłośną decyzje 2-0
80 kg: Cyril Benzaquen (Francja) pokonał Erika Matejovky'ego (Słowacja) przez decyzję

Finał
80 kg: Giuseppe De Domenico (Włochy) pokonał Cyrila Benzaquena (Francja) przez decyzję

Turniej wagi ciężkiej
105 kg: Stephane "Ippo" Susperreguii (Francja) pokonał Vladimira Toksyatynova (Niemcy) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie
105 kg: Arnold Oborotov (Litwa) pokonał Pavla Voronina (Mołdawia) przez TKO w 1 rundzie

Finał
105 kg: Arnold Oborotov (Litwa) pokonał Stephane "Ippo" Susperreguii (Francja) przez decyzję

Superfight
+105kg: Gregory Tony (Francja) pokonał Frédérica Sinistra (Belgia) przez TKO (zatrzymanie lekarza) w 2 rundzie

Walki o pas MŚ WKN
64,4 kg: Laetitia Madjène (Francja) pokonała Mallaury Kalachnikof-Lakli (Francja) przez decyzję
79,4 kg: Yohan Lidon (Francja) pokonał Yoann Kongolo (Szwajcaria) przez decyzję