free templates joomla

Brytyjski mecenas sportu wspiera Muay Thai!

e69351791c3d8322fb130e4362bb2c91.jpgBrytyjski mecenas sportu, Barry Hearn znany z tego, że aktywnie wspiera brytyjski rynek bokserski, snookera i darta postanowił zorganizować w październiku w Londynie galę muay thai o nazwie Battle for the Belts II. W karcie walk zaplanowano 7 walk o tytuły mistrza świata muay thai. Gala będzie transmitowana na żywo w telewizji europejskiej i tajskiej.

Hearn jest odpowiedzialny za rozwój profesjonalnego snookera i darta. Ponadto to on stworzył serię turniejów bokserskich Prizefighter, gdzie bokserzy muszą podczas jednej nocy stoczyć kilka walk niczym w K-1. Samym boksem tajskim zainteresował się będąc pod wrażeniem pierwszej gali Battle for the Belts, która odbyła się w zeszłym miesiącu w Muang Thong Thani w hali Impact Arena.

Jak na razie wiadomo, że w gali mają udział wziąć najlepsi zawodnicy na świecie. Jednym z nich ma być Kem Sitsongpeenong, zwycięzca turnieju Thai Fight i uczestnik turnieju Glory World Series. Najprawdopodobniej zmierzy się z Jordanem Watsonem, czołowym brytyjskim zawodnikiem muay thai.

Kolejnym wielkim nazwiskiem tej gali ma być Sakeddao Petchpayatai, który zmierzy się najprawdopodobniej z Gregiem Wottonem.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się konfrontacja na szczycie europejskiego muay thai pomiędzy znanym francuskim weteranem, Fabio Pincą, a najlepszym obecnie brytyjskim zawodnikiem muay thai, Liamem Harissonem.

W walce wieczoru Steve Wakeling, duma brytyjskiej sceny tajskiego boksu zmierzy się najprawdopodobniej albo z uznawanym za numer jeden wagi półciężkiej, Artemem Levinem albo z Amerykaninem Joe Shillingiem, w zależności który z nich wygra walkę unifikującą tytuł tymczasowy i regularny WBC. Bardziej prawdopodobna wydaje się być opcja z rosyjskim zawodnikiem, z którym Wakeling przed dwoma tygodniami zremisował.

Organizacja Battle for the Belts planuje planuje organizację sześciu gal każdego roku na terenie Tajlandii, Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.