free templates joomla

RanKick PL: Dawid Kasperski liderem wagi do 86 kg w polskim rankingu Kickboxingu!

Dawid KasperskiLetni czas to moment na podsumowania minionego półrocza a także wcześniejszego sezonu 2017 w polskim Kickboxingu. Tym razem w naszej klasyfikacji rankingu polskiego Kickboxingu RanKick PL poddaliśmy wagę średnią znaną też w terminologii bokserskiej jako wagę półciężką. Jednoznacznie w tej klasyfikacji wyróżnić można trzy nazwiska: Dawida Kasperskiego, Radosława Paczuskiego i Maksymiliana Bratkowicza.

Wszyscy trzej mają za sobą niewątpliwe sukcesy zawodowe, poparte także sukcesami amatorskimi. Za nimi pozostaje kilku zawodników, którzy stanowią silne oparcie pierwszej trójki.

Bezsprzecznie numerem jeden pozostaje jeszcze Dawid Kasperski, który ma za sobą sukcesy z zawodnikami z zagranicy na krajowej arenie, choć w występach zagranicznych zawodził, bowiem trzy starty na przełomie 2017 i 2018 zakończyły się porażkami. Na plus pozostaje ranga walk i imprez w tym awans w największej Glory Kickboxing i pojedynek z numerem jeden/dwa tej wagi na świecie Yousrim Belgaroui.

Niestety jego konkurenci na zagranicznych galach się nie pojawili, aczkolwiek zdobycie tytułu mistrza świata WAKO przez Maksymiliana Bratkowicza zrobiło spore wrażenie i wzmocniło jego wysoką pozycję. Do tego należy dodać tytuł mistrza DSF Kickboxing Challenge zdobyty we Wrocławiu i obroniony w Zabrzu w czerwcu 2018.

Drugi na liście Radosław Paczuski z Uniq Fight Club to mistrz organizacji FEN. Pas zdobył podczas walki z weteranem KOK, Tatneft i A1 Stanisławem Zaniewskim z Arkadii Kalisz. Wcześniej w niższej wadze do 81 kg był mistrzem DSF Kickboxing Challenge. Dalsze pozycje to full-contactowy zawodnik Mateusz Kubiszyn i specjalista Muay Thai Łukasz Radosz, oraz bardzo ciekawy Kamil Koltan ze Świebodzina mieszkający obecnie w Anglii.

86 kg
1. Dawid Kasperski (Holzken Team)
2. Radosław Paczuski (Uniq Fight Club)
3. Maksymilian Bratkowicz (Gym-Fight)
4. Stanisław Zaniewski (Arkadia Kalisz)
5. Mateusz Kubiszyn (KKS Poznań)
6. Łukasz Radosz (Kohorta Poznań)
7. Kamil Koltan (Semtex London)
8. Łukasz Bartnik (Fight Gym Lublin)
7. Artur Kula (Sportowe Zagłębie)
8. Arkadiusz Dembiński (Uniq Fight Club)
9. Rafał Korczak (Uniq Fight Club)
10. Michał Behounek (NKSW Hoły Team Nowy Targ)
11. Maciej Trześniewski (Muay Thai Legion Bydgoszcz)
12. Łukasz Janik (Halny Nowy Sącz)
13. Mateusz Urbanowicz (Żytkiewicz Team)