free templates joomla

RCC MMA 3: Aleksander Emelianenko demoluje Viktora Pestę! Video

Aleksander Emelianenko vs Viktor PestaW zakończonej dziś walce wieczoru gali Russian Cagefighting Championship 3 (RCC MMA 3), która odbyła się w Jekaterynburgu w Rosji słynny zawodnik Sambo i MMA 36-letni Aleksander Emelianenko (28-7) pokonał młodego 27-letniego byłego zawodnika UFC Viktora Pestę (13-6) z Czech. Bój zakończył się w połowie drugiej rundy, gdy Rosjanin rozbił obronę Pesty serią uderzeń i kopnięć kolanem. Było to piąte z rzędu zwycięstwo brata słynniejszego Fiodora, po wyjściu z więzienia w 2016 roku, gdzie odsiadywał karę za gwałt.

Pojedynek zaczął się od dobrych wymian, w których początkowo przeważał Emelianenko. Z biegiem czasu dziwo to Pesta był nieco dokładniejszy w trafieniach. Cięższy o około 8-9 kg Emelianenko nacierał jednak i wykorzystywał przewagę fizyczną. Czeski zawodnik mimo trafień zaczął się gubić w obronie i stracił sporo sił w klinczu. Jednak dobrze sobie radził wykorzystując szybkość i runda była wyrównana.

Aleksander EmelianenkoMoment zwrotny nastąpił, gdy w drugiej rundzie Pesta udanie obalił Emelianenko i próbował obijać go w parterze. Na dwie minuty przed końcem rundy rosyjski sędzia Georgiy Tamoev szybko podniósł pojedynek i po wznowieniu obaj ruszyli na siebie ostro. W tym momencie Pesta ponownie próbował bezskutecznie obalać i tracił siły. Przyspieszenie i siła Emalianenko okazały się kluczowe. Rosjanin zaczął trafiać i dopadł pod siatką Pestę. Za pomocą ciosów i kolan rozbił Pestę, który m.in. miał na koncie pokonanie naszego Michała Kity i dwa inne zwycięstwa, które mogły mu otworzyć drogę do powrotu do UFC, gdyby pokonał Emelianenko.

Już patrząc na porównanie na ważeniu, widać było że "Sasza" wygląda najlepiej w życiu i na pewno nie jest na dopingu, tym bardziej, że nie ma tam badań antyfdopingowych. To oczywiście sarkazm, bo badań nie ma i nie będzie póki co. A więc jest czysty jak łza i pokonał naprawdę dobrego solidnego zawodnika, który wypadł poza czołówkę światowego MMA, ale był na dobrej drodze do powrotu. Zapewno mocno się ona wydłuży teraz.

Kolejny pojedynek czeka Rosjanina 18-go sierpnia na gali WFCA 50 w Moskwie, stolicy Rosji. Jego rywalem będzie weteran Bellator MMA Tony Johnson Jr. (11-4), który ma na koncie pokonanie m.in. Derricka Lewisa a także słynnego Alexandra Volkova na Bellator 136: Brooks vs. Jansen.