free templates joomla

ME Muaythai IFMA 2018: Magdalena Kasprzyk, Nikola Błąkała, Oskar Siegert i Arkadiusz Krupa walczą o najważniejsze medale!

Polish Team MuaythaiJuż ponad 3 dni trwają walki podczas Mistrzostw Europy Muaythai IFMA 2018, które rozpoczęły się 29-go czerwca i potrwają do 8-go lipca. To druga co do ważności międzynarodowa impreza tajskiego boksu w tym roku po MŚ w Cancun w Meksyku. W zawodach bierze udział reprezentacja Polski, która pod okiem trenerów: Rafała Simonidesa i Macieja Skupińskiego walczy o medale.

Polacy zaczęli świetnie i sprzyja im szczęście, bowiem dwie walki wygrał Arkadiusz Krupa z Thai Gym Tarnów walczący w kategorii do 71 kg. Polak wygrał w pierwszej walce z Finko Barisicem z Chorwacji a w drugiej z Eduardem Korolem z Ukrainy i ma już zapewniony brązowy medal. O finał walczyć będzie z silnym Dzmitrym Filipau z Białorusi. W drugim półfinale walczy pokonany we Wrocławiu na DSF Kickboxing Challenge przez Adama Gielatę, półfinalista turnieju Tatneft Cup 2018, Tadeas Ruzcka z Czech.

Brązowy medalista The World Games 2017 Oskar Siegert pokonał akutalnego brązowego medalistę MŚ Serdara Koca z Turcji i w półfinale jego rywalem będzie Muhamet Deskaj z Chorwacji. Po ewentualnym zwycięstwie czeka na niego ktoś z pary Maksim Petkevich - Pavel Valteran. Tak czy tak Polska ma już co najmniej dwa brązowe medale w konkurencjach męskich. Brąz ma także Magdalena Kasprzyk, która awansuje poprzez walkowera z Anną Jansons z Łotwy. Polka zmierzy się z silną Juliette Lacroix z Francji o wejście do finału.

W juniorskiej rywalizacji do 67 kg Nikola Błąkała w czwartek 5-go lipca walczyć będzie z Nastasją Koca ze Słoweni i ma już zapewniony medal. Jakiego koloru przekonamy się za dwa dni. Niestety inny junior Igor Lekston odpadł z rywalizacji z Amnelem Gharbi z Austrii, ale i ma medal z brazu.

Mistrzostwa Europy mimo ważnych wcześniejszych MŚ 2018 w Meksyku w maju br. mają świetną obsadę i swoich bohaterów. Warto odnotować powrót pogromcy słynnego mistrza Glory Rico Verhoevena, Andreia Gerasimchuka (Andrey Herasimchuk - przyp. red.) z Białorusi. On w półfinale wagi ciężkiej spotka się z brązowym medalistą ostatnich MŚ w Meksyku Turkiem Bugra Erdoganem. W drugim zaś znany w Polsce z występu na DSF Kickboxing Challenge Litwin Mantas Rimdeika walczyć będzie z Maksimem Sazontzevem.

W wadze średniej do 75 kg cieszy powrót niepokornego Vitaliya Hurkou (Vitaliy Gurkov - przyp.red.), który na równi z walką z białoruskim reżimem Łukaszenki za pomocą muzyki, stawia walki w Muay Thai. Hurkou czeka w półfinale spotkanie z jednym z najbardziej doświadczonych zawodników z Rosji, Ivanem Grigorievem, którego kibice w Polsce mogą kojarzyć ze słynnym turniejem K-1 MAX Europe 2008 w Warszawie, gdzie w ćwierćfinale pokonał go nasz Michał Głogowski. W drugim półfinale walczy zaś były rywal Oskara Staszczaka, Francuz Jimmy Vienot, który ma za sobą pasmo sukcesów w walkach w Tajlandii i Francji.

W kobiecej rywalizacji ME obecne są aktualne mistrzynie świata: Svetlana Vinnikova, Anastasiia Nepianidi (obie z Rosji) i Nili Block z Izraela. Nie brakuje gwiazd jak Portugalka Maria Lobo (brąz MŚ w Cancun) czy zawsze druga Rosjanka Natalia Diachkova z Rosji. W najbliższych dniach przekonamy się kto będzie wygranym tych ME i mamy nadziję, że to Polacy będą zwycięzcami walk o medale z najcenniejszego kruszcu.