free templates joomla

Kamil Koltan, Tomasz Zdanowski, Bartosz Franik i Jakub Bartnik vs Oswald Franik na SuperFightSeries VI King of Kings w Londynie

SFS VI Koltan vs apolavoae29-letni polski zawodnik Kickboxingu wagi średniej (85 kg) Kamil Koltan (7-1) ze Świebodzina już w niedzielę 26-go czerwca wystąpi na gali SuperFightSeries VI (SFS VI) King Of Kings, która odbędzie się w słynnej York Hall w stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie. To nie jedyny Polak na tej gali, ale jego walka jest najwyżej klasyfikowanym pojedynkiem poza main event.

Poza nim wystąpią Tomasz Zdanowski, Bartosz Franik a w bratobójczym pojedynku Jakub Bartnik z Lublina, który niedawno debiutował w DSF Kickboxing Challenge zmierzy się z pochodzącym z Płocka Oswaldem Paprockim. Zdanowski bić się będzie w czteroosobowym turnieju i wchodząc do finału ma szansę poprzedzić main event.

W nim Anglik Jordan Smith zmierzy się z Nickiem Samwaysem o pas mistrza świata WKO. Z kolei o pas Mistrza Anglii WKO walczyć będzie wspomniany Bartosz Franik, którego rywalem będzie Anglik Leon Jason.

Wspomniany wcześniej Koltan dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi mierząc 191 cm i ważąc około 85 kg. Trenujący w londyńskim klubie "Semtex zawodnik zaczynał w Świebodzinie pod okiem Roberta Żytkiewicza. Polak wystąpił już na jednej z gal Super Fight Series, gdzie pokonał Ahmeda Batnini w końcu 2017 roku. Jedynej porażki w karierze doznał z Mikem Spranghiem z Holandii. W międzyczasie wygrywał na bułgarskich galach SFC. Dla Koltana występ w Londynie będzie to zejście do kategorii 81 kg w jakiej pojedynek odbędzie się.

Rywalem Polaka będzie pochodzący z Mołdawii 26-letni Denis Apavaloae (11-3) reprezentujący Lion Muay Thai z Kiszyniowa i angielski KO Gym. Mołdawianin walczył m.in. na znanych mołdawskich galach KOK w wadze do 77 kg i 81 kg. W przeszłości był trzykrotnym zdobywcą Pucharu Świata WAKO (2010, 2011, 2013) i miał brązowy medal MŚ WAKO w 2011 roku. W zawodowej karierze pokonał go m.in. rodak Constantin Rusu.