free templates joomla

Gala Polish Fight Night ''Bitwa o Jurę'' w Zawierciu już 7 czerwca!

Polish Fight Night ''Bitwa o Jurę''7 czerwca 2018 w Zawierciu, w hali przy ul. Blanowskiej 40, odbędzie się gala walk kickboxerskich PFN ''Bitwa o Jurę''.

W walce wieczoru zaprezentują się: niekwestionowany numer jeden w rankingu Polskiego Związku Kickboxingu, reprezentant PACO Team Katowice – Michał „Matrix” Królik oraz jedna z największych gwiazd Polskiej Federacji Kickboxingu, zawodnik Kickboxing Fighter Nowa Sól – Bartosz „Hasek” Hassa.

Właściciele Polish Fight Night: Justyna Gala i Robert Walczak są przekonani, że ten pojedynek przejdzie do historii tej dyscypliny nie tylko w naszym kraju. – Bardzo długo zabiegaliśmy o takie właśnie zestawienie – mówi Robert Walczak.

Dość powiedzieć, że Michał jest 20 krotnym mistrzem Polski, medalistą mistrzostw świata i mistrzostw Europy, zawodnikiem o którego podpis na kontrakcie zabiegają największe federacje. Bartek, poza sukcesami na krajowych ringach, może się pochwalić pasami WKN i PFKB. Ten ostatni, zawodowego mistrza Europy, wywalczył 8 kwietnia podczas gali PFN w Siemianowicach Śląskich. Gdyby kiedyś obaj Panowie zdecydowali się oddać swoje medale i puchary na złom, kolejka złomiarzy chętnych do przejęcia tak ciężkiego, a zarazem cennego ładunku, byłaby bardzo długa. Wygrany, w pojedynku wieczoru, wyjedzie z Zawiercia z pasem mistrza Polish Fight Night.

Swój ciężar - i to nie tylko sportowy- będzie miała walka Konrad Handlarski vs Oskar Skupień. Do zawierciańskiego ringu wejdą zawodnicy mający wagę sięgającą blisko… ćwierć tony! – mówi Justyna Gala. O sile ciosów takich fighterów nie trzeba nikogo przekonywać. Motywacją dla nich będzie, poza walką przed tak wymagającą i znającą się na sporcie publicznością, pas zawodowego mistrza Polski PFKB.

Po raz pierwszy w historii, właśnie w Zawierciu, dojdzie do pojedynku o pas mistrza PFKB Pro. Trofeum przypadnie zwycięzcy z pary: Rafał Kosiarski vs Robert Rajewski Junior. Ta walka była najlepszym pojedynkiem gali w Siemianowicach Śląskich. Wtedy wygrał Kosiarski, z czym Rajewski wraz z całą swoją ekipą do dzisiaj nie mogą się pogodzić. Tego typu spory najlepiej rozstrzygać w ringu – mówi prezes PFKB, Piotr Bąkowski. W Siemianowicach Śląskich ich walka była bardzo wyrównana. O wygranej zadecydowały detale. Teraz wątpliwości nie powinno być już żadnych. Obaj zawodnicy prezentują najwyższy poziom, tak więc o sportową jakość pojedynku jestem spokojny.

W „Bitwie o Jurę” nie mogło zabraknąć przedstawicieli jurajskiej szkoły kickboxingu. Tę w Zawierciu reprezentować będą Norbert „Azja” Anzorge i Łukasz Szecówka. Pierwszy, po kilkuletniej nieobecności, w efektownym stylu powrócił na zawodowe ringi. Podczas kwietniowej gali w Radomsku szybko znokautował Słowaka Klimaczka. W Zawierciu zmierzy się z Damianem Biłasem i jak zapewnia ten drugi, walka będzie zdecydowanie dłuższa.

Łukasz Szecówka w Siemianowicach Śląskich zdobył pas mistrza ICO. W Zawierciu stanie do pojedynku z Dominikiem Cinalem. Atutem Szecówki będzie doświadczenie, przewagą rywala – młodość. Wskazać tutaj faworyta? Bardzo trudno. Dla Szecówki będzie to pierwszy pojedynek w roli… najlepszego sportowca roku 2017- plebiscytu zorganizowanego przez „Gazetę Myszkowską” i „Kurier Zawierciański”.

Po raz kolejny ściągamy z Holandii Romana Burkackiego – mówi Justyna Gala. Temu zawodnikowi przyglądamy się już od dłuższego czasu i jak do tej pory jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, jaką wykonuje. Holenderski styl walki należy do najbardziej efektownych. Z doborem rywala nie mieliśmy problemów. Wybór mógł być tylko jeden - Sebastian Adamski. Ci zawodnicy, walczyli z sobą w ubiegłym roku podczas meczu Polska-Holandia, organizowanego przez współpracujący ściśle z nami PACO Team Katowice. Wówczas, po wyrównanym boju, wygrał podopieczny Witolda Kostki.

Podobnie jak po walce Kosiarski vs Rajewski, tutaj też jedna ze stron bardzo chciała rewanżu. Nam nie pozostało nic innego, jak tylko to zorganizować. W karcie walk gali w Zawierciu, jaką tworzyliśmy wspólnie z prezesami Polskiej Federacji Kickboxingu Piotrem Bąkowskim i Łukaszem Makarewiczem, znajdą się również pojedynki młodych zawodników i jedna potyczka kobiet. Po szczegóły odsyłam na profil facebookowy Polish Fight Night.

Bilety na galę Polish Fight Night ''Bitwę o Jurę'' dostępne są na www.kupbilet.pl.