free templates joomla

UFC 157: Ronda Rousey vs Liz Carmouche - pierwsza kobieca walka w UFC!

Ronda Rousey vs Liz CarmouchePodczas gali UFC 157 w Anaheim (USA), do której dojdzie 23 lutego 2013, w walce wieczoru zobaczymy po raz pierwszy w największej światowej organizacji kobiecy pojedynek. Będą to dwie amerykańskie reprezentantki płci pięknej. Naprzeciw siebie staną,  Ronda Rousey (6-0 MMA), która dzierżyła  do niedawna pas mistrzyni Strikeforce i doświadczona Liz Carmouche (7-2 MMA). Stawką nadchodzącego pojedynku będzie po raz pierwszy rzecz jasna, pas UFC w kategorii koguciej.Od wielu lat mówiono o walkach kobiet w UFC. Prezes organizacji Dana White był raczej sceptyczny co do tego pomysłu a wcześniej wręcz miał wrogi stosunek, ale wszystko zmieniło się, gdy na swojej drodze spotkał wspomnianą mistrzynię Strikeforce, Rondę Rousey. W połowie 2012 roku zmienił jednak zdanie i zaprosił do organizacji UFC najlepsze fighterki. Jedną z nich była rzecz jasna, Ronda Rousey. W międzyczasie trwały dyskusje nad wielce atrakcyjną walką z Brazylijką Christiane Santos nazywaną "Cyborg", ale zdyskwalifikowana za doping Santos nie jest w stanie zejść do wagi koguciej a Rousey nie chce słyszeć o walkach w wyższej kategorii. Ma ona też aspiracje do zagospodarowania schedy w sferze medialnej po słynnej Ginie Carano, która przerwała karierę i kontynuuje ją wyłącznie na planie filmowym.

25 letnia Rousey to brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Judo z Pekinu (2008), ale także druga zawodniczka mistrzostw świata z 2007 roku, która z  automatu awansem została mistrzynią UFC, przechodząc z organizacji Strikeforce, która po styczniowej gali zostanie wchłonięta przez stale rosnącą w siłę organizację The Ultimate Fighting Championship. Jest to bardzo podobna sytuacja do zaanektowania słynnej WEC przez UFC, gdy dołączono i uznano mistrzów kategorii piórkowej i koguciej. Rousey jest mieszkanką Venice w Kalifornii a trenuje m.in. ze słynnymi braćmi Diaz z teamu Cesara Gracie.

28 letnia Liz Carmouche z Lafayette w stanie Luizjana, ostatni raz w oktagonie walczyła podczas gali Invicta FC w lipcu tego roku. Pokonała Kaitlin Young przez poddanie (duszenie zza pleców), a wcześniej przez TKO zwyciężyła z Ashleigh Curry. Liz w 2011 roku szturmowała już szczyt Strikeforce, ale wówczas zatrzymała ją Holenderka Marloes Coenen. Później przegrała także z inną byłą mistrzynią Strikeforce, Sarah Kaufman z Kanady.