free templates joomla

RanKick PL: Jan Lodzik przewodzi wadze do 65 kg w najbardziej profesjonalnym polskim rankingu!

Jan Lodzik Kolejna kategoria wagowa naszego rankingu RanKick PL jaki opracowaliśmy z grupą ekspertów rynku Kickboxingu, wyłoniła kolejnego lidera tej klasyfikacji w wadze do 65 kg. Za ostatni okres roku 2017 do chwili obecnej nim ostał nim naszym zdaniem Jan Lodzik (12-2) z Tajfuna Legionowo, który co prawda zaliczył długą przerwę w walkach, dając dojść konkurentom do głosu, ale póki to on naszym zdaniem winien zająć to miejsce jako lider. Weryfikacja i ewentualna zmiana może przyjść bardzo szybko jednak z uwagi na galę DSF Kickboxing Challenge 15 Bastion Chwały w Warszawie w dniu 18-go maja.

Tam bowiem Lodzik spotka się z Białorusinem Yurim Zhukovskim, który testował i trzeciego na liście Bartosza Batrę i Eliasza Jankowskiego będącego na czwartym miejscu. Ta ostatnia walka wzbudziła spore kontrowersje, stąd uznaliśmy, że Jankowski jest na tej pozycji, która zapewne i tak nie spełnia jego ambicji. Sporym problemem okazała pozycja Wojciecha Kazieczko, który dopiero dołączył do tej kategorii wagowej. Mistrz Polski i brązowy medalista The World Games ma obok Jankowskiego szanse na na największy awans w najbliższych tygodniach i miesiącach. Warunkiem są wygrane a taka może nastąpić już 1-go czerwca na DSF KB Challenge 16 w Zabrzu, gdzie wystąpi po raz pierwszy w tej wadze.

Na drugiej pozycji sklasyfikowaliśmy Michała Królika, który choć nominalnie jest bokserską wagą lekką (60 kg), to kilka walk stoczył powyżej tej kategorii wygrywając seryjnie walki. Dodatkowo skądinąd wiemy, że niektórzy z klasyfikowanych niżej zawodników odmówili walki z nim. Królik jest niekwestionowanym liderem RanKick PL wagi 60 kg, ale to jest na tyle uniwersalnym zawodnikiem, iż walczy i 63,5 kg i 65 kg, stąd jego obecność tak wysoko nie może dziwić.

Waga piórkowa do 65 kg według nowych kategorii centralizuje zawodników walczących od kategorii lekkiej (60 kg) poprzez wagę lekkopółśrednią (63,5) do nawet 67 kg, skąd trafiło oprócz Wojciecha Kazieczko kilku "półśrednich" jak chociażby Kamil Rościński. W chwili obecnej lista objęła 13 zawodników, ale już w przygotowaniu są kolejni, których umieścimy w naszej klasyfikacji tej jednej z najdynamiczniej rozwijających się kategorii. Poniżej lista zawodników:

65 kg
1. Jan Lodzik (Tajfun Legionowo)
2. Michał Królik (Paco Team Katowice)
3. Bartosz Batra (KO Gym Wrocław)
4. Eliasz Jankowski (Prych Team Legnica)
5. Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki)
6. Mateusz Rajewski (Rajewski Team Płock)
7. Oskar Siegert (Muaythai Legion Bydgoszcz)
8. Wojciech Kazieczko (Funfit Boxing Team)
9. Aleksander Kalicki (AZS AWF Politechnika Warszawa)
10. Michał Polak (Golden Dragon Bydgoszcz)
11. Kamil Rościński (Samuraj Sanok)
12. Wojciech Oleksyk (Hanuman Thaiboxing Edinburg)
13. Łukasz Łęczycki (GMTG Warszawa)

W rankingu RanKick PL uwzględniamy nie tylko zawodowe pojedynki K-1, MT czy Sanda objęte nadzorem PZKB, PZ MuayThai czy PZ WuShu, ale także organizacje niezależne, często organizujące pojedynki stójkowe w klatkach czy innych uniwersalnych polach walki (np. platformy). Priorytetem pozostaje jednak ring jako pole walki stosowane w formule K-1, Muay Thai czy zawodowej Sandzie. Sukcesy amatorskie są jedynie wsparciem branych przez nas walk zawodowych jako podstawy. Jedynie w przypadku braku dostatecznej ilości profesjonalnych starć, z pomocą mogą przyjść pojedynki amatorskie rangi MŚ, ME, PŚ i MP.