free templates joomla

Mohamed Abdellah zdobywa 110 tysięcy euro w turnieju wagi ciężkiej na A1WCC Champions League: The Finals

A1WCC Champions League Reprezentujący Niemcy 26-letni marokański zawodnik Kickboxingu Mohamed Abdellah (15-2) został zwycięzcą prestiżowego 8-osobowego turnieju wagi ciężkiej A1WCC, który odbył się w sobotę 5-go maja odbył się w hali Ethias Arena w Hasselt w Belgii. Marokańczyk w finale pokonał sensację tego turnieju 20-latka Donegi Abenę (13-3) z Surinamu, który był objawieniem turnieju i reprezentuje Mike's Gym z Amsterdamu. Zwycięzca otrzymał czek na 110 tysięcy euro.

Turniej był niesamowicie mocno obsadzony i miał niezwykle wyrównaną stawkę. Już na wstępnym etapie spotkali się dwaj wielcy faworyci, pochodzący z Curacao Holender Errol Zimmerman (93-13) i Szwajcar Patrick Schmidt (35-13). Obaj 32-latkowie walczyli na tyle zaciekle, że po sensacyjnej wygranej Szwajcara, był on cieniem siebie mając potwornie rozbitą nogę. Mimo to z olbrzymim Abdellahem dał dobrą walkę i poddał się dopiero w 2 rundzie walki. Abdallah w ćwierćfinale pokonał Holendra Basa Vorstenboscha (36-7) znanego z występu na Spartan Fight w Polsce i pojedynku z Tomaszem Sararą.

Nie tylko turniej wagi ciężkiej był clou programu. W jednym z superfight holenderski zawodnik Robbie Hageman, który wygrał swój pojedynek z Marokańczykiem Chahid Oulad El Hadjem. Obaj zawodnicy w przeszłości byli rywalami polskiego zawodnika Rafała Dudka.

Komplet wyników:

Ćwierćfinały turnieju
Mohamed Abdellah (Niemcy) pokonał Basa Vorstenboscha (Holandia) przez decyzję
Adnan Redzovc (Bośnia & Hercegowina) pokonał Rinusa Douma (Holandia) przez decyzję 3-0
Donegi Abena (Surinam) pokonał Luisa Tavaresa (Holandia) przez decyzję
Patrick Schmidt  pokonał Errola Zimmermana przez decyzję 3-0

Półfinały
Donegi Abena (Surinam) pokonał Adnana Redzovica (Bośnia & Hercegowina) przez TKO w 2 rundzie
Mohamed Abdellah (Niemcy) pokonał Patricka Schmidta przez TKO (niskie kopnięcia) w 2 rundzie

Finał
Mohamed Abdellah (Niemcy) pokonał Donegi Abena (Surinam) przez decyzję 3-0