free templates joomla

Magomedmurad Gadżijew wicemistrzem Europy w zapasach w stylu wolnym

Magomedmurad GadżijewMagomedmurad Gadżijew, zawodnik AKS Madej Wrestling Team, został Wicemistrzem Europy w zapasach w stylu wolnym w kategorii 70 kilogramów. Podczas turnieju w rosyjskim Kaspijsku lepszy od niego był tylko przedstawiciel gospodarzy Magomed Kurbanaljew. Dla Gadżijewa to trzeci z rzędu medal czempionatu Starego Kontynentu.

To nie był łatwy turniej dla piotrkowianina, co widać było już w pierwszej walce. Po trzech minutach starcia z Aleksandrem Nurykowem z Białorusi, Gadżijew niespodziewanie przegrywał 1:4. Dzięki ambicji i nieustępliwości odrobił straty z nawiązką i zwyciężył 6:4.

Ćwierćfinałowa konfrontacja z Turkiem Haydarem Yavuzem zakończyła się takim samym wynikiem i podobnie jak w poprzedniej, w tej także reprezentant Polski musiał do ostatnich sekund bić się o zwycięstwo.

W półfinale czekały na niego innego rodzaju trudności – Azer Murtazali Muslimow walczył nieczysto, kilka razy wykonując akcje już po gwizdku sędziego. Mimo to Gadżijew nie dał się sprowokować i zwyciężył 3:2.
W finale prowadził wyrównany pojedynek z medalistą mistrzostw świata i Europy Magomedem Kurbanaljewem, ale po mocno dyskusyjnych decyzjach sędziów ostatecznie uległ 1:3.

Nie ukrywam, że na razie jestem trochę rozczarowany, ponieważ zawsze walczę o złoto. Tym bardziej, że decyzje sędziów w finałowym pojedynku wzbudziły kontrowersje. Gdy emocje opadną, dotrze do mnie, że przecież od trzech lat nie schodzę z podium mistrzostw Europy. Już teraz mam w myślach najważniejsze zawody w tym roku, czyli mistrzostwa świata w Budapeszcie – mówi Magomedmurad Gadżijew, wicemistrz Europy w zapasach w stylu wolnym, zawodnik AKS MADEJ WRESTLING TEAM.

Dla Magomedmurada Gadżijewa to już trzeci z rzędu medal mistrzostw Europy, ponieważ w 2016 roku w Rydze wywalczył złoty medal, a w 2017 – srebro podczas turnieju w Nowym Sadzie. Jesienią czeka go rywalizacja w mistrzostwach świata na Węgrzech. Na poprzednim czempionacie globu w Paryżu zajął drugie miejsce. W zakończonym w marcu drugim sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej był jednym z filarów ekipy AKS Madej Wrestling Team, która drugi raz wywalczyła triumf w tych rozgrywkach.

AKS Madej Wrestling Team to dwukrotny mistrz PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Zespół ma w składzie medalistów największych imprez międzynarodowych, w tym Igrzysk Olimpijskich i mistrzostw świata oraz czołowych polskich przedstawicieli tej dyscypliny. AKS Madej Wrestling Team powstał w Piotrkowie Trybunalskim, jednym z najważniejszych zapaśniczych ośrodków w Polsce, posiadającym olbrzymie tradycje i wielki wkład w historię tego sportu w naszym kraju.