free templates joomla

Trudny debiut Giorgio Petrosyana na ONE Championship Heroes of Honor! Wyniki & Video

Jo Nattawut & Giorgio PetrosyanW piątek 20-go kwietnia organizacja ONE Championship MMA przeprowadziła pierwszy mieszany event MMA, Kickboxingu i Muay Thai o nazwie ONE Championship Heroes of Honor, który odbył się w Mall of Asia Arena w Manili, stolicy Filipin. Wszystkie walki odbyły się po raz pierwszy w ringu. Organizacji zarządzanej przez charyzmatycznego prezesa Chatri Sityodtonga warto się przygladać i na pewno zyskała ona mnóstwo fanów na całym świecie, dzięki walkom stójkowiczów.

Organizacji udało się ściągnąć naprawdę wielkie nazwiska Kickboxingu i Muay Thai. W części nazwanej ONE Super Series oczy wszystkich zwrócone były na dwukrotnego mistrza K-1 MAX i byłego mistrza Glory 32-letniego Giorgio Petrosyana (87-2-2), który zmierzył się z mieszkjącym w USA, Tajem Jo Nattawutem Jo Nattawut (63-7-2) liczącym 25 lat.

Nattawut postawił trudne warunki mistrzowi i obiektywnie trzeba przyznać, że chyba tylko trzecią rundę wygrał wyraźnie Ormianin mieszkający we Wloszech. W pierwszej przyjął nawet prawe kopnięcie na głowę po którym ugięły się mu nogi, ale wytrzymał to. Ostatecznie sędziowie byli zadziwiająco zgodni i wskazali jako zwycięzcę Petrosyana.

W walce Muay Thai mistrz Rajadamenern i i 3-krotny Lumpinee Boxing Stadium Nong-O Kaiyanghadaogym (256-54-1), pokonał byłego już mistrza Rajadamnern z 2017 roku 33-letniego Francuza Fabio Pinca (99-24-4), który powrócił po porażce z Anvarem Boynazarovem na Glory 47: Lyon i niestety doznał kolejnej pomijając stratę tytułu mistrza najbardziej prestiżowego Królewskiego Stadionu w wyniku zwakowania tytułu. Francuz ciągle szuka zwycięstwa numer 100 w swojej karierze, ale jak na razie bezskutecznie.

Zwycięstwo odniósł słynny zwycięzca WMC/S1 King's Cup Challenger z 2009 roku Brazylijczyk Cosmo Alexandre (69-18-1), który zniszczył Australijczyka Brada Riddella. Także znany mistrz Miix Fight Championship w wadze półśredniej Regian Eersel (33-3) z Holandii odniósł zwycięstwo nad Braddem Riddellem z Nowej Zelandii.

Komplet wyników:

KB 71,2 kg: Giorgio Petrosyan (Armenia) pokonał Jo Nattawuta (USA) przez decyzję 3-0
MT 67 kg: Nong-O Kaiyanghadao (Tajlandia) pokonał Fabio Pinca (Francja) przez decyzję 3-0
MT 77,1 kg: Cosmo Alexandre (Brazylia) pokonał Elliota Comptona (Australia) przez KO (kolano na tułów) w 2 rundzie (2:41 min)
KB 78kg: Regian Eersel (Holandia) pokonał Brada Riddella (Nowa Zelandia) przez decyzję 3-0

Walki MMA
61,7 kg: Kevin Belingon (Filipiny) pokonał Andrew Leone (USA) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (1:27 min)
70,8 kg: Honorio Banario (Filipiny) pokonał Adriana Panga (Australia) przez niejednogłośną decyzję 2-1
66,8 kg: Marat Gafurov (Rosja) pokonał Emilio Urrutia (USA) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie (2:34 min)
61,7 kg: Dae Hwan Kim (Korea) pokonał Masakazu Imanari (Japonia) przez decyzję 3-0
63 kg: Akihiro Fujisawa (Japonia) pokonał Kaji Ebina (Filipiny) przez poddanie (kontuzja) w 1 rundzie (1:48 min)
52,1 kg: Gina Iniong (Filipiny) pokonała Jenny Huang (Tajwan) przez decyzję 3-0
52,1 kg: Adrian Matheis (Filipiny) pokonał Ming Qiang Lan (Chiny) przez decyzję 3-0