free templates joomla

Saul Canelo Alvarez odwołuje rewanż z Gennadym Golovkinem

GGG vs  Canelo AlvarezWielu kibiców boksu i sportów walki od niemal zakończenia hitowego remisowego pojedynku we wrześniu 2017 roku, mistrza świata organizacji WBA, WBC i IBF Gennady Golovkina (37-0-1, 33 KO) z Kazachstanu i Meksykanina Saula Canelo Alvareza (49-1-2, 34 KO) czekało na rewanż. Ten był już ogłoszony na 5-go maja 2018, ale dwa badania antydopingowe Alvareza wstrząsnęły światem i pogrzebały szanse na pojedynek w tym terminie.

W organizmie Meksykanina komsja USADA znalazła słynny clenbuterol, środek znany od lat 80, który służył lekkoatletom jakośrodek docelowy, ale także jako tzw. zacieracz śladów sterydowych i częściowo lek podtrzymujący działanie sterydów, w momencie kończenia cyklu. Co ciekawe pierwotnie był stosowany do tuczenia bydła. USADA to amerykańska agrncja wchodząca w skład światowej komisji badań WADA.

Alvarez czuje się niewinny w całej sytuacji, ale 18-go kwietnia ma się stawić przed komisją NSAC w Las Vegas i poznać wymiar kary. Uprzedzając wypadki w Los Angeles odbyła się konferencja prasowa, podczas której Saul Alvarez ogłosił, że rezygnuje z rewanżu z GGG.

"Jestem naprawdę zszokowany tym, co się stało i przykro mi, że ta sytuacja doprowadziła ludzi do wątpliwości i podejrzeń o moją sportową uczciwość. Zawsze byłem czystym fighterem i zawsze będę czystym fighterem Chcę przeprosić za wszystkie niedogodności, które narobiły kłopotów HBO, MGM, Tecate, Hennessy, wszystkim moim sponsorom, mediom i wszystkim zaangażowanym w promocję tego wydarzenia, a zwłaszcza fanom, chcę im powiedzieć, że ich nie zawiodłem, szanuję sport i zawsze będę czystym zawodnikiem. Zawsze robiłbym to bo jestem na froncie walk WADA, badania są dobrowolne i pomimo tego, że są dobrowolne, zawsze zgadzałem się na ich udział w każdej z moich walk, poprosiłem ich o wykonanie tych testów i zawsze okazały się one negatywne, jestem czystym wojownikiem. Te wyniki wykazały małe ślady clenbuterolu w moim ciele. Wiem, że wielu z was zadaje sobie pytanie, jak to się stało, gdyż brałem clenbuterolu. Niestety, w moim kraju, w Meksyku, jest to problem publiczny. W ciągu ostatnich kilku lat, wielu sportowców z wielu dyscyplin sportowych - jazda na rowerze, piłka nożna i boks - miało pozytywny wynik na obecność clenbuterolu po zjedzeniu mięsa w Meksyku. Substancja ta może zostać przekazana ludziom poprzez mięso, a to zakażone mięso spowodowało mój pozytywny test. Od momentu pozytywnych testów, wziąłem różne dodatkowe testy w tym samym laboratorium i wszystkie te wyniki okazały się negatywne. Jestem czystym zawodnikiem. Niemniej jednak szanuję Stanową Komisję Atletyki stanu Nevada i rozumiem, że zgodnie z jej przepisami i regulacjami istnieją pewne grzywny i pewne sankcje, nawet za niezamierzone pozytywne wyniki, a nawet za konsumpcję mięsa. Rzeczywistość jest taka, że niestety w wyniku tego rewanż będzie musiał trochę poczekać. Jestem bardzo rozczarowany i zdenerwowany, ponieważ nie mogę wziąć udziału w rewanżu z Golovkinem. Z niecierpliwością czekałem na tę walkę. Trenowałem i chciałem wejść do ringu, aby raz na zawsze udowodnić, że jestem najlepszym zawodnikiem wagi średniej na świecie. Jestem smutny i czuję się bezsilny, że nie mogę zmienić sytuacji" - zacytował Alvareza prestiżowy bokserski portal boxingscene.com.