free templates joomla

Róża Gumienna vs Mariya Valent na DSF Kickboxing Challenge 14 czyli starcie mistrzyń!

DSF 14 Gumienna vs ValentW zasadzie gotowa jest już karta walk gali DSF Kickboxing Challenge 14, która odbędzie się 13-go kwietnia na warszawskim Torwarze, ale uwagę przyciąga jedyne kobiece zestawienie polskiej mistrzyni świata w Kickboxingu Róży Gumiennej i wicemistrzyni świata Muaythai IFMA jaką jest Białorusinka Mariya Valent (Мария Валент). To starcie może rozgrzać emocje do czerwoności.

Zestawienie jest ze wszechmiar interesujące choćby z uwagi na amatorskie sukcesy jakie obie odnosiły w dwóch różnych formułach walki. Gumienna największe sukcesy w formule Low-kick a Mariya Valent w Muaythai. Dodatkowo ciekawostką jest fakt, e obie walczz będą w catchweight do 62,5 kg, bowiem Gumienna walczy z reguły do 65 kg a Valent od 57 kg do 60 kg.

29-letnia Gumienna z Punchera Wrocław to amatorska mistrzyni świata w formule Low-kick z 2013 roku. Tytuł zdobyła podczas MŚ WAKO w Sao Paulo w Brazylii. Ma też na koncie zdobycie dwukrotnie Pucharu Świata w Kickboxingu w formułach Low-kick i K-1 Rules. W 2014, 2015 i 2016 roku Wrocławianka zdobyła tytuły Mistrzyni Polski stając się jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek. Z Białorusinkami ma dodatni bilans walk, bowiem jak do tej pory pokonała Aleksandrę Piasecką, Ekaterinę Verigo i Veronikę Polovikovą. Do 2017 roku była mistrzynią organizacji FEN. W tym roku na gali DSF KB 13 we Wrocławiu pokonała w debiucie Czeszkę Lucię Mlejnkovą. Jej trenerem jest Janusz Janowski.

Mariya "Masza" Valent ma 30 lat i jest wielokrotną medalistką MŚ Muaythai IFMA. W 2010, 2013 i 2016 roku zdobyła Mistrzostwo Europy. Dwukrotnie w finałach MŚ w 2014 i 2015 roku uległa samej Valentinie Shevchenko - aktualnie jednej z najlepszych na świecie zawodniczek MMA w organizacji UFC. Ma też za sobą zawodowe walki jak choćby udział w prestiżowym cyklu Top King Boxing i Kunlun Fight. Jest żoną 13-krotnego mistrza świata i jednej z największej białoruskiej gwiazdy Dmitriya Valenta, choć oboje trenują w różnych klubach. Oboje walczyć bedą na tej samej gali, bowiem Valent zmierzy się z Ukraińcem Yuriyem Zubchukiem. Mariya szkoli się pod okiem Dmitriya Piasetskyego w Patriot Gym w Mińsku.