free templates joomla

Mateusz Duczmal i Michał Dziuda zwyciężają na Homeshow 9/Enfusion Live

Michał Dziudzia @ Mateusz DuczmalW sobotę 24-go marca na gali Homeshow 9/Enfusion Live odbywającej się w Blyth Sports Centre nieopodal Newcastle w Anglii, walczyło dwóch polskich zawodników: Mateusz Duczmal (20-9-2) i Michał Dziuda (15-1). Gościem honorowym gali był sam właściciel organizacji Enfusion Live, Holender Edwin van Os. Na jego oczach Polacy sprawili się na medal.

W wadze do 77 kg reprezentujący Bad Company mieszkający w Bradford w Anglii, Michał Dziuda na dystansie trzech rund jednogłośnie na punkty pokonał Anghela Cardosa reprezentującego Rumunię. Polak pokazał się bardzo dobrze i nie było wątpliwości przy werdykcie. Obecnie Dziuda w rankingu UK Muay Thai zajmuje 2 pozycję.

Walczący wadze do 95 kg reprezentant renomowanego klubu z Leeds Mateusz Duczmal, stanął na przeciwko reprezentującemu organizację Superkombat, gwiazdorowi Cristianowi Ristea (26-12). Rumun to europejska czołówka formuły K-1. Po trzech bardzo ciekawych rundach, Mateusz mógł cieszyć się z jednego ze swoich największych sukcesów w karierze. Polak pokonał Rumuna jednogłośnie na punkty po 30-27 u wszystkich sędziów.

Mateusz mądrze prowadził walkę, nie dawał się sprowokować rywalowi, nie wdawał się w wymiany a dobrze kontrolował dystans mocnymi kopnięciami z obu nóg a także długimi kolanami, które odbierały Rumunowi ochotę do walki. Jest to jeden z większych sukcesów w profesjonalnej karierze pochodzącego z Pleszewa zawodnika. Już wkrótce zobaczymy go w walce o pas mistrza świata w formule K-1, która odbędzie się w Amsterdamie a naprzeciwko naszego rodaka stanie utytułowany Holender mający za sobą walki dla Glory: Raymond Bonte, który walczył już z czołówką holenderskiego rynku. Polak obecnie w rankigu WBC Muay Thai zajmuje 3 pozycję na świecie w wadze cruiser. Gratulujemy obu Polakom i wkrótce więcej informacji.