free templates joomla

Babilon MMA 3: Kołecki brutalnie pacyfikuje Łukasza Borowskiego! Wyniki

[fot. Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl] Kołecki vs BorowskiW piątkowy wieczór 16-go marca w radomskiej hali MOSiR odbyła się kolejna trzecia gala Babilon MMA z główną walką wieczoru mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów Szymona Kołeckiego (5-0) i weterana polskiego MMA Łukasza Borowskiego (4-8) z Obornik Śląskich.
 
Pojedynek był bardzo dynamiczny i pokazał, że w Kołeckim drzemią spore możliwości. Były cięzarowiec rzucił się na rywala i po krótkiej wymianie zdołał zachaczyć nogą i sprowadzić do parteru Borowskiego. Ten bronił się "inteligentnie" jak zalecał sędzia Michalak (cokolwiek to oznacza) i udawało mu się przez dłuższy czas przetrwać nawałę ciosów Kołeckiego by w końcu po uderzeniach łokciami rozbić obronę zawodnika z Dolnego Śląska.

Bez wątpienia występ Szymona był imponujący choć rywal wracał do walk po długiej ponad 1,5 rocznej przerwie i to też trzeba wziąć pod uwagę. Kołecki zaimponował siłą, zdecydowaniem i niezłymi umiejętnościami zapaśniczymi, które trenuje pod okiem trenera Roszkiewicza - doświadczonego zapaśnika. Jak na byłego sztangistę, radzi sobie znakomicie i teraz pora na nieco trudniejszych rywali.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
93 kg: Szymon Kołecki (Akademia Sportów Walki Wilanów) pokonał Łukasza Borowskiego (Elitarni MMA Oborniki Śląskie) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie

Karta główna
86 kg: Rafał Haratyk (DAAS Berserkers Team Bielsko Biała) pokonał Johana Romminga (Francja) przez decyzję 3-0 (30-27 x 3)
77,1 kg: Daniel Skibiński (Ankos MMA Poznań) pokonał Davy Gallona (Francja) przez decyzję 3-0 (30-27, 29-28, 29-28)
77,1 kg: Michał Elsner (Virtus Radom) pokonał Łukasza Bugarę (Natal Gold Team) przez poddanie (dźwignia na ramię) w 1 rundzie ()
65,8 kg: Daniel Rutkowski (Crossfight Radom) pokonał Mateusza Sińskiego (Hunter MMA Warszawa) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie ()
77,1 kg: Kamil Oniszczuk (Ankos MMA Poznań) pokonał Maksyma Potapowa (Ukraina) przez poddanie (trójkątne duszenie rękami) w 1 rundzie
120 kg: Michał Orkowski (Hunter MMA Warszawa) pokonał Łukasza Łysoniewskiego (Fight Club Łódź) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie
83,9 kg: Adam Biegański (Valetudo Białystok) pokonał Piotra Przepiórkę (Olimpijczyk Radom) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
65,8 kg: Krystian Krawczyk pokonał Damiana Zorczykowskiego przez decyzję 3-0 (29-28, 30-27, 29-28)
65,8 kg: Piotr Kacprzak pokonał Daniela Matuszka przez decyzję 3-0 (30-27, 30-27, 30-27)*

*walka amatorska