free templates joomla

UFC 225: Yoel Romero vs Robert Whittaker?

Romero vs WhittakerAktualny mistrz UFC wagi średniej 40-letni Yoel Romero (13-2 MMA, 9-1 UFC) zapowiedział rewanż z liczącym 27 lat Nowozelandczykiem Robertem Whittakerem (19-4 MMA, 10-2 UFC) co awizowały portale ESPN.com, BJPenn.com i komentator gal Ultimate Fighting Championship Joe Rogan w programie “JRE MMA Show”. Do rewanżu miałoby dojść na gali UFC 225.
 
Yoel Romero w lutym tego roku na gali UFC 221 rozbił Luke Rockholda i zaskoczył tym wielu ekspertów, którzy wieszczyli jegho przegraną z 7 lat młodszym i potężniejszym rywalem, który na dodatek był już mistrzem UFC. Stawką był tymczasowy pas wagi średniej.

Whittaker na UFC 213 w lipcu 2017 pokonał na punkty Romero zwanego "Żołnierzem Boga" po czym miał bić się z Rockholdem w Australii na UFC 221. Niestety klopoty zdrowotne spowodowały, że Romero zastąpił młodszego Nowozelandczyka i zdobył tytuł, który zwakował słynny Georges St-Pierre.

Gala UFC 225 odbędzie się w hali United Center w Chicago w USA w dniu 9-go czerwca 2018 roku. Teraz trzeba czekać tylko na potwierdzenie informacji przez UFC.  Wstępna karta walk poniżej:

Robert Whittaker vs. Yoel Romero
Carla Esparza vs. Claudia Gadelha
Joseph Benavidez vs. Sergio Pettis
Curtis Blaydes vs. Alistair Overeem
Rashad Evans vs. Anthony Smith
Rashad Coulter vs. Allen Crowder
CM Punk vs. TBA