free templates joomla

FEN 20 Next Level: Arkadiusz Wrzosek, Mateusz Rębecki i Radosław Paczuski z pasami mistrzowskimi! Wyniki

FEN 20W sobotę 10-go kwietnia na warszawskim Torwarze odbyła się jubileuszowa gala FEN 20 Next Level w programie której znalazły się trzy walki o pasy mistrzowskie. W dwóch przypadkach były to starcia kickboxerskie w formule K-1 i pojedynek o pas wagi lekiej MMA.

Właśnie w tej ostatniej po tytuł mistrza sięgnął Mateusz Rębecki (9-1 MMA, 4-0 FEN) z Berserkers Team Szczecin, który po niełatwej walce zaskoczył wszystkich posyłając na deski Mariana Ziółkowskiego (18-5-1 MMA, 1-2 FEN) z Akademii Sportów Walki Wilanów z Warszawy w 4 rundzie walki, która przebiegała pod dyktando Rębeckiego.

Jako pierwszy kickboxer pas obronił Arkadiusz Wrzosek (9-4 KB, 5-1 FEN) z Copacabana Warszawa, który w trzecim pojedynku - rewanżu po raz trzeci pokonał na punkty Artura Bizewskiego (7-3 KB, 2-3 FEN). Pojedynek był dynamiczny i obaj starali się przełamać siebie. Wrzosek był bliski tego w pierwszej i drugiej rundzie. Potem utrzymywał przewagę punktową i zasłużył na wygraną w pięciorundowej batalii.

Mistrzem wagi półciężkiej został po raz pierwszy Radosław Paczuski (19-2 KB, 3-0 FEN) a rywalem był urodzony na Białorusi, doświadczony Stanisław Zaniewski (48-17 KB, 0-1 FEN) reprezentujący Arkadię Kalisz a mieszkający w Ostrowiu Wielkopolskim. Pojedynek był trudny dla obu nie tylko ze względu na stawkę, ale także warunki i śliską matę, która po wielu walkach była śliska a dodatkowo upstrzona resztką kleju po zdartych reklamach z poprzednich gal. W tych warunkach non stop nie mogli znaleźć pozycji do zadania uderzeń i byli w klinczu co chwila. Sędzia Sebastian Jagielski napracował się zdrowo rozdzielając obu fighterów. Nieco więcej dokładności i wszechstronności (kopnięcia) wykazał Radosław Paczuski i on został kolejnym mistrzem Kickboxingu w FEN po Wrzosku, wcześniej Pawle Biszczaku i Marcie Waliczek, która pas odebrała Róży Gumiennej. Trenujący w Radości pod Warszawą wraz z bratem Kamilem Paczuskim, zaangażował do współpracy słynnego trenera Andreia Molchanova i był to pierwszy pojedynek pod jego auspicjami. Smaczku sprawie dodaje fakt, iż w narożniku rywala był były trener Radka, Dimitrij "Dima" Kartel, z którym zawodnik rozstał się kilka lat temu.

W pozostałych starciach na uwagę zasługują zwycięstwa doświadczonego Marcina Naruszczki (19-8) z Berkut WCA Fight Team nad Bartoszem Leśko (6-1) i Andrzeja Grzebyka (12-3) nad Ukraińcem Anatoliyem Litvinovem (5-1). Niestety porażkę drugą z rzędu poniósł Kamil Łebkowski (16-8), którego pokonał na punkty Brazylijczyk Daniel Torres (6-3). Kolejne zwycięstwo odniósł weteran i były mistrz KSW Krzysztof Kułak (31-15), który po raz drugi zmusił do poddania Michała Tarabańkę (3-7). Z kickboxerskich bojów zaskoczeniem była porażka Marcina Szredera (5-3) z Rafałem Korczakiem (2-1) po czterech rundach zaciętych wymian i Alana Kwiecińskiego (6-6) z Adrianem Błeszyńskim (1-0).

Komplet wyników:

Karta wstępna
KB 77 kg: Adrian Błeszyński (Sportowe Zagłębie) pokonał Alana Kwiecińskiego (Berkut WCA Fight Team) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Krzysztof Kułak (Adrenalina FC Częstochowa) Michała Tarabańkę (Berkut WCA Fight Team) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie (3:35 min)
MMA 66 kg: Daniel Torres (Brazylia) pokonał Kamila Łebkowskiego (Berkut WCA Fight Team) przez decyzję 3-0

Karta główna
KB 95 kg: Rafał Korczak (Uniq Fight Club Warszawa) pokonał Marcina Szredera (Palestra Warszawa) przez decyzję 3-0 po extra 4 rundzie
MMA 84 kg: Marcin Naruszczka (Berkut WCA Fight Team) pokonał Bartosza Leśko (Mad Dogs Gdynia) przez decyzję 3-0
MMA 84 kg: Andrzej Grzebyk (Legion Team Tarnów) pokonał Anatoliya Litvinova (Ukraina) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (3:36 min)
KB +95 kg: Arkadiusz Wrzosek (Copacabana Warszawa) pokonał Artura Bizewskiego (Rebelia Kartuzy) przez decyzję 3-0
MMA 70 kg: Mateusz Rębecki (Berserkers Team Szczecin) pokonał Mariana Ziółkowskiego (Akademia Sportów Walki Wilanów) przez TKO (uderzenia) w 4 rundzie (3:49 min)

Main event
KB 85 kg: Radosław Paczuski (Uniq Fight Club Warszawa) pokonał Stanisława Zaniewskiego (Arkadia Kalisz) przez decyzję 3-0