free templates joomla

Gala Thunderstrike Fight League 12 w listopadzie w Radomiu

TFL 12 Radom TFL 12, czyli dwunasta odsłona zawodowej gali MMA, Thunderstrike Fight League, odbędzie się 18 listopada w Radomiu. Tym razem areną zmagań współczesnych gladiatorów TFL, pierwszy raz w historii organizacji, będzie radomska hala MOSiR.
 
Zobacz także:
Thunderstrike Fight League 12: Radom, 18/11/2017 - karta walk

Podczas tego listopadowego wieczoru kibice obejrzą piętnaście walk na zasadach MMA w profesjonalnym oktagonie. Będzie wśród nich kilka extra fightów dedykowanych specjalnie pod publiczność z Radomia. Swoje umiejętności zaprezentują najlepsi z najlepszych radomskich wojowników. Ponadto sympatycy MMA obejrzą kilka międzynarodowych pojedynków oraz walkę wieczoru o pas mistrzowski Thunderstrike Fight League.

"Fani TFL, zadecydowali o tym ,że kolejna edycja gali odbędzie się w ich mieście Radomiu. Oni walczyli o to by pierwszy raz w historii tego pięknego miasta odbyła się Zawodowa Gala MMA. To event o którym będzie mówiło się przez kolejne lata. Będzie to święto radomskich sportów walki. Ogromne podziękowania dla władz miasta za zaufanie, chęć współpracy oraz promocję sportu w Radomiu Prezydent Radosław Witkowski, Konrad Frysztak, dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński oraz prezes MOSIR: Grzegorz Janduła, dyrektor MOSIR Robert Dębicki. Szczególne podziękowania dla Pana Michała Górskiego, właściciela firmy Atleta - Centrum Wspomagania Sportowego i Promocji Zdrowia Zdrowia. To właśnie on od ponad dwóch lat zabiegał i walczył o to aby TFL zawitało do Radomia. Bez inicjatywy lokalnej społeczności nie ma szansy organizacji tego typu eventow." - mówi współorganizator TFL , Jacek Sarna.

Do gali pozostał jeszcze prawie miesiąc i oczywiście karta walk dopiero nabiera kształtu, jednak część zawodników została już zaprezentowana. W najważniejszej walce wieczoru, w obronie pasa mistrzowskiego organizacji Thunderstrike Fight League w wadze koguciej, wystąpi Jakub Piesiewicz. Będzie to najważniejsze wyzwanie w jego karierze. Reprezentant klubu MSFG Garwolin pierwszy raz będzie bronił pasa mistrzowskiego TFL. "Zacięty" tytuł championa w kategorii koguciej, wywalczył podczas dziesiątej odsłony Thunderstrike Fight League w Lublinie. Wtedy to pewnie pokonał w rewanżowym starciu przedstawiciela Shark Top Team Łódź, Mikołaja Kałudę.

"Walki Kuby są zawsze na najwyższym poziomie emocjonalnym. Dążymy do tego aby starcia mistrzowskie były międzynarodowe i tak będzie tym razem. Marzy mi się jednak rewanżowy pojedynek z Polakiem, Dawid Gralka ale z powodu jego obecnej rekonwalescencji nie jest to możliwe. "Zacięty" będzie bronił tytułu z bardzo dobrym zawodnikiem z zagranicy. " - komentuje Jacek Sarna.

W jednej z głównych walk gali zobaczymy także Michała Elsnera. Doświadczony i znany w środowisku mieszanych sztuk walki Michał Elsner, już 18 listopada w rodzinnym Radomiu stoczy swoją 25 zawodową walkę w formule MMA. Dla weterana rosyjskich organizacji, będzie to historyczny występ przed własną radomską publicznością.

"Zapowiada się szczególny debiut, ponieważ Michał jest również trenerem klubu sportowego VIRTUS Radom. Całą karierę musiał czekać aby zaprezentować się przed swoimi ludźmi i jestem pewien, że będzie to jego emocjonalny start pod wieloma względami. Życzę mu powodzenia, ponieważ karierę obydwu braci Elsner śledzę, już od ich debiutu w MMA a więc od 2008 roku. Jest niewielu zawodników w Polsce , którzy mają na koncie aż 24 zawodowych walk. Nie znamy się osobiście ale życzę Michałowi owocnych i szczęśliwych przygotowań do gali TFL 12, bez kontuzji" - komentuje jeden ze współorganizatorów TFL.

TFL 12 Organizatorzy gali przedstawili także dwa zestawienia z karty walk gali TFL 12. W pierwszym z nich Łukasz Siwiec (1-0) z klubu MSFG Radom zmierzy się z Krystianem Blezieniem (2-0) reprezentującym klub Legion Team Tarnów. Siwiec stoczy drugą zawodową walkę na Thunderstrike Fight League. Podopieczny Łukasza Bilskiego, świetnie zaprezentował się na TFL 9 w Garwolinie, gdzie pewnie pokonał solidnego Przemysława Fajera. Takim samym osiągnięciem, może pochwalić się niepokonany Krystian Blezień. Wychowanek Radosława Piechnika na ostatniej edycji TFL, nie dał szans perspektywicznemu Mariuszowi Skwarkowi. Zapowiada się twardy i zacięty bój, ponieważ obaj wojownicy są niepokonani w klatce TFL.

TFL 12 Drugim ogłoszonym już pojedynkiem jest starcie Daniela Rutkowskiego (3-2-0, 1NC) z klubu Cross Fight Radom i Patryka Duńskiego (5-3) reprezentującego Arrachion MMA Iława. To kolejne mocne zestawienie, które czeka fanów gali TFL 12. ''Rutek'' skrzyżuje rękawice z bardziej doświadczonym reprezentantem Arrachionu. Duński ma obecnie bardzo dobrą passę i dwie wygrane walki z rzędu wywalczone poza granicami Polski. Niestety więcej pecha miał ostatnio Daniel Rutkowski, który w ostatniej walce w Szkocji, po pechowej nieprzepisowej akcji, został ukarany. Wynik zdominowanej i zwycięskiej walki został zamieniony na NO CONTEST.

Wśród zawodników, których zoaczymy na gali TFL 12 zapowiedziano także: Sławomira Kołtunowicza, Jakuba Ozgę, Marcia Skrzeka, Michała Pacha i Cezarego Kruszniewskiego.

Gala Thunderstrike Fight League 12 w listopadzie w Radomiu