free templates joomla

Michał Oleksiejczuk vs Ion Cutelaba na UFC 217

Michał Oleksiejczuk22-letni Michał Oleksiejczuk (12-2 MMA, 0-0 UFC) podpisał kontrakt z organizacją UFC i wystąpi na gali UFC 217, która odbędzie się w dniu 4-go listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Zawodnik GKS Górnik Łęczna MMA zmierzy się ze słynnym Mołdawianinem Ionem Cutelaba (13-3 MMA, 2-2 UFC) nazywanym "Hulk". To ta sama gala, gdzie Joanna Jędrzejczyk walczyć będzie o pas z Rose Namajunas a GSP z Bispingiem.
 
Oleksiejczuk ostatni pojedynek stoczył z Włochem Riccardo Nosiglią podczas gali FEN 17 Baltic Storm w maju br. Wcześniej pokonywał solidnego Charlesa Andrade z Brazylii i Łukasza Klingera. W obu przypadkach obronił pas lokalnej Thunderstrike Fight League, który zdobył w 2016 roku pokonując Łukasza Borowskiego.

Polak będzie musiał uważać, bo Cutelaba to mistrz szybkich nokautów, w tym ostatniego na UFC Fight Night 110, gdzie w 22 sekundy zdemolował Henrique da Silva z Brazylii. W karierze nokautował już w 7 i 8 sekund rywali, oraz ma 5 nokautów poniżej 30 sekund. O umiejętnościach obaleń, kondycji i sile jego ciosów miał okazję m.in. walczący w wadze ciężkiej Michał Andryszak na gali Cage Warriors 58 w 2013 roku, ale Cutelaba został zdyskwalifikowany za dobijanie rywala w tył głowy pod koniec pierwszej rundy.