free templates joomla

Masters Fight Series 1 Piaseczno: Wichowski i Jankowski zwyciężają w walkach wieczoru! Wyniki!

Masters Fight Series 1 / Piaseczno Fight Night VIW sotobę, 7 października 2017r. w Piasecznie odbyła się gala Piaseczno Fight Night VI, która jednocześnie była pierwszym wydarzeniem z serii Masters Fight Series. Współorganizatorami gali byli: klub sportowy X Fight Piaseczno i Polski Związek Kickboxingu, oba kierowane przez Piotra Siegoczyńskiego.

W ten sobotni wieczór rozegranych zostało łącznie dziewięć zawodowych pojedynków, w tym siedem na zasadach K-1 i dwa w Full-contact, w których wystąpili świetni zawodnicy, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

Jak przystało na pierwszego polskiego mistrza świata w Kickboxingu jakim jest legendarny Piotr Siegoczyński, impreza musiała świecić przykładem. Organizacyjnie wypadło to świetnie i kameralnie. Dopisali goście honorowi jakimi były władze Piaseczna, sponsorzy jak szef firmy DSF i DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba, czy legendarny były prezes i aktualny wiceprezes Polskiego Związku Kickboxingu Andrzej Palacz.

Pojedynki stały na dobrym i bardzo dobrym poziomie a w kilku walkach nie brakowało dramatycznych zwrotów sytuacji. W kilku była też wysoka stawka i okazja do zdobycia pasa Mistrza Polski PZKB w tym i Międzynarodowego Mistrza Polski. Tę szansę wykorzystali w formule K-1 Joanna Różańska (5-0), Roger Garbaczewski (6-1) i w Full-contact Łukasz Wichowski (12-0). Dobre i zacięte walki w ich wykonaniu dodały znaczenia cennym pasom, które zostaną pamiątką na całe życie. Dla Wichowskiego to drugi pas po tym jak zdobył tytuł mistrza współpracujacej i z nim i z promotorem organizacji DSF Kickboxing Challenge.

Mocnym i wzruszającym akcentem była trudna walka mistrzyni DSF Kickboxing Challenge Doroty Godziny (19-0) z Anetą Kopeć. Sama walka była trudna dla zawodniczki reprezentujacej X Fight Piaseczno, bo Kopeć z walki na walkę jest coraz lepsza. Jest kwestią czasu kiedy będzie jedną z dwóch trzech najlepszych w kraju. Godzina potrafiła wykorzystać doświadczenie i zdołała wypunktować reprezentantkę Samuraja Sanok. Po walce odśpiewano mistrzyni "sto lat" i zakręciły się łzy w oku, bo to ostatnia walka Godziny w Piasecznie i przedostatnia w karierze. Ostatnia czeka ją 27-go października na pobliskim Ursynowie gdzie trafi gala DSF Kickboxing Challenge.

Dobrze pokazali się także Kamil Rościński (1-0) - kolega klubowy Anety Kopeć, który w kategorii półśredniej aspiruje do czołówki amatorów i to już jako senior. Także weteran Eliasz Jankowski, który stoczył drugi pojedynek w życiu w Full-contact. Po "kazachskim epizodzie" z walką wziętą z marszu, tym razem w lepszym przygotowaniu zdołał spokojnie wypunktować Kamila Dychałę. Z kolei Paweł Gierzyński z Palestry Warszawa pokonał Mateusza "Rybaka" Żukowskiego, po trudnym boju.

Komplet wyników:

Walki rankingowe PZKB
K-1 71 kg: Łukasz Jabłoński (Litwa) pokonał Pawła Józefowicza (Fighter Wrocław) przez niejednogłośną decyzję 2-1
K-1 86 kg: Paweł Gierzyński (Palestra Warszawa) pokonał Mateusza Żukowskiego (AS Fighters Pisz) przez decyzję 2-0
K-1 81 kg: Edgaras Banikonis (Litwa) pokonał Kamila Połosaka (X Fight Piaseczno) przez decyzję 2-1
K-1 67 kg: Kamil Rościński (Samuraj Sanok) pokonał Bartłomieja Salaka (KT Legia) przez TKO (kolano na wątrobę) w 3 rundzie

Pojedynek o pas Zawodowej Międzynarodowej Mistrzyni Polski PZKB
K-1 60 kg: Joanna Różańska (X Fight Piaseczno) pokonała Weronikę Drobiasko (Białoruś) przez decyzję 3-0

Pojedynek o pas Zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski PZKB
K-1 75 kg: Roger Garbaczewski (TKKF Siedlce) pokonał Zygimantasa Kulikauskasa (Litwa) przez decyzję 3-0

Extra fight
K-1 56 kg: Dorota Godzina (X Fight Piaseczno) pokonała Anetę Kopeć (Samuraj Sanok) przez decyzję 3-0

Walki wieczoru
F-C 67 kg: Eliasz Jankowski (TKKF Legnica) pokonał Kamila Dychałę (UKS Korio Zgorzelec) przez decyzję 3-0

Pojedynek o pas Zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski PZKB
F-C 81 kg: Łukasz Wichowski (X Fight Piaseczno) pokonał Evgeni Matiuszonok (Białoruś) przez decyzję 3-0