free templates joomla

UFC 216: Ferguson vs Lee – typowanie redakcji

UFC 216 W sobotnią noc, z 7 na 8 października, w arenie T-Mobile, w Las Vegas odbędzie się UFC 216. Podczas tej gali zobaczymy 13 zawodowych pojedynków MMA. W karcie głównej będziemy świadkami dwóch mistrzowskich starć. Głównymi bohaterami UFC 216 będą Tony Ferguson i Kevin Lee, a walka wieczoru, w której wystąpią, będzie starciem o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej.
My postaramy się przedstawić nasze przewidywania co do przebiegu pięciu walk z karty głównej oraz zabawić się w typowanie zwycięzców wszystkich pojedynków.

Główna karta:

Tony Ferguson (22-3) vs Kevin Lee (16-2)
Pierwotnie włodarze UFC chcieli zestawić w walce wieczoru o tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova z Tony Fergusonem, ale ostatecznie to się nie udało i do akcji wkroczył Kevin Lee. Lee jest na fali 5 zwycięstw z rzędu. W oktagonie najlepszej amerykańskiej organizacji poległ jedynie 2 razy, a wygrał 9 walk. Często swoje starcia kończy przed czasem i jego najlepszą płaszczyzną walki jest zdecydowanie parter. Ostatni swój pojedynek zwyciężył z Michaelem Chiesa ,przez kontrowersyjne i zbyt wczesne przerwanie walki przez sędziego, Mario Yamasaki. Jego rywal, popularny "El Cucuy", jest niepokonany od 5 lat. Może pochwalić się serią 9 zwycięstw z rzędu. W swoim ostatnim występie wyraźnie wypunktował byłego mistrz wagi lekkiej, Rafaela Dos Anjosa. Tony Ferguson to przekrojowy zawodnik, który lubi kończyć swoje walki przed czasem nokautując swoich rywali albo poddając. Można powiedzieć, że obydwie płaszczyzny walki w mma, ma dopracowane do perfekcji. Przewidujemy, że na początku starcia obaj zawodnicy podejdą do siebie z wzajemnym szacunkiem i będą badać swoje możliwości. Z racji, że Tony jest bardziej doświadczonym zawodnikiem, to będzie umiał to wykorzystać podczas sobotniej walki i uda mu się skończyć swojego rywala przed czasem.

TYP: Tony Ferguson (zwycięstwo przez poddanie w 3 rundzie)

Demetrious Johnson (26-2-1) vs Ray Borg (11-2-0)
Starcie, które pierwotnie miało mieć miejsce podczas gali UFC 215, odbędzie się podczas najbliższej gali. Pojedynek o mistrzostwo kategorii muszej, do którego stanie najlepszy zawodnik bez podziału na kategorie wagowe, Demetrious Johnson, a jego rywalem będzie, Ray Borg. "Mighty Mouse", ma już na swoim koncie 10 obron pasa mistrzowskiego i jeśli uda mu się wygrać najbliższą walkę to zostanie samodzielnym liderem w tej klasyfikacji, zostawiając za sobą wielką legendę mma, Andersona Silve, który również 10 krotnie bronił mistrzostwa. Johnson, ostatnie swoje starcie wygrał w kwietniu tego roku, poddając w 3 rundzie, Wilsona Reisa. Ray Borg dotychczas walczył dla UFC siedmiokrotnie. Wygrał 5 walk, a 2 przegrał. Swój ostatni pojedynek stoczył w marcu tego roku, wygrywając przez jednogłośną decyzję z Jussierem da Silva. Jak to bywa często w starciach, w dywizji do 125 funtów, walka powinna odbyć się na pełnym dystansie. Przypuszczamy, że w każdej z rundy, spokojnie swojego rywala wypunktuje Demetrious Johnson.

TYP: Demetrious Johnson (zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Fabricio Werdum (21-7-1) vs Derrick Lewis (18-5-0)
Pojedynek gigantów w królewskiej dywizji. Fabricio Werdum to były mistrz wagi ciężkiej UFC. Wraca do oktagonu po porażce z rąk Alistaira Overeema. Tamtą walkę przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Podczas swojej bogatej zawodniczej kariery, toczył boje z legendami tego sportu. Na swoim rozkładzie ma takie nazwiska jak, np.: Fedor Emelianenko, Antonio Silva, Roy Nelson, Anotnio Rodrigo Nogueira, Mark Hunt czy Cain Velasquez. Na przeciwko niego w sobotę, w oktagonie stanie "Czarna Bestia". Derrick Lewis wraca do oktagonu po porażce z Markiem Huntem, przyszłym rywalem Marcina Tybury, podczas listopadowej gali UFC w Sydney. Przed tą walką, był na fali 6 zwycięskich pojedynków z rzędu, z czego 5 kończył brutalnie nokautując swoich rywali. Pokonał w jednym z tych starć naszego zawodnika, Damiana Grabowskiego. Początek pojedynku jest prosty do przewidzenia i zapewne jak w ostatnich walkach zawodnika z Brazylii, możemy spodziewać się jego mocnego wejścia z latającym kolanem. Przewidujemy niemała niespodziankę i sądzimy, że Derrick Lewis będzie w stanie ustrzelić jednym ze swoich piekielnie mocnych ciosów Werduma, czym poślę go na deski, a tam dokończy już dzieła zniszczenia.

TYP: Derrick Lewis (zwycięstwo przez TKO w 2 rundzie)

Kalindra Faria (18-5-1) vs Mara Romero Borella (11-5-0)
Według nas dodanie tej walki do karty głównej, gali numerowanej UFC, jest kompletnym nieporozumieniem, ponieważ kilka zestawień z karty wstępnej jest o wiele ciekawszych. W tym starciu staną na przeciwko siebie dwie mało znane zawodniczki. Debiutantki w UFC, Mara Romero Borella z Włoch i Brazylijka, Kalindra Faria. Rówieśniczki, bo obie mają po 31 lat, walczyły dotychczas ze zmiennym szczęściem. Obie swoje ostatnie walki wygrały. Polskiej publice, może bliżej być znana, Kalindra Faria, ponieważ podczas jednej edycji z KSW, walczyła z naszą Karoliną Kowalkiewicz i uległa jej poprzez niejednogłośną decyzję sędziowską. Włoszka natomiast swoją ostatnią walkę wygrała w bardzo dobrej organizacji kobiecego mma, Invicta FC. Przypuszczamy, że ta walka nie skończy się przed czasem i stroną dominującą będzie, Mara Romero Borella.

TYP: Mara Romero Borella (zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Evan Dunham (18-6) vs Beneil Dariush (14-3)
Starcie w dywizji lekkiej, otwierające kartę główną, powinno dać nam wiele ciekawych akcji w oktagonie, które będą cieszyć oko fana mma i widza sobotniej gali. Evan Dunham z Xtreme Couture jest na fali 4 zwycięstw z rzędu. W przedostatniej walce pokonała świetnego, Joe Lauzona. Beneil Dariush wraca po porażce przez nokaut. W 2 rundzie, podczas UFC FIGHT NIGHT 106, kolanem odprawił go z kwitkiem Edson Barboza. Zderzenie tych dwóch wirtuozów walki w parterze, pachnie skończeniem jednego z nich walki przed czasem, przez poddanie lub duszenie, aczkolwiek obserwując ostatnie starcia Dunhama, przyzwyczaił nas do mądrego rozpracowywania swoich rywali w pełnym dystansie czasowym. W oczach bukmacherów, faworytem jest Beneil Dariush, ale my typujemy, że Evan Dunham da radę wygrać ten pojedynek.

TYP: Evan Dunham (zwycięstwo przez decyzje sędziowską)


TYPY POJEDYNKÓW Z KARTY WSTĘPNEJ I PREELIMINACJI:

Tom Duquesnoy (15-1) vs Cody Stamann (14-1)
TYP: Tom Duquesnoy (Zwycięstwo przez KO w 1 rundzie)

Will Brooks (18-3-0) vs Nik Lentz (27-8-2)
TYP: Will Brooks (Zwycięstwo przez decyzje sędziowską)

Lando Vannata (9-2) vs Bobby Green (23-8)
TYP: Lano Vannata (Zwycięstwo przez KO w 1 rundzie)

Pearl Gonzalez (6-2) vs Poliana Botehlo (5-1)
TYP: Pearl Gonzalez (Zwycięstwo przez poddanie w 2 rundzie)

Walt Harris (10-5) vs Mark Godbeer (12-3)
TYP: Walt Harris (Zwycięstwo przez TKO w 1 rundzie)

Magomed Bibulatov (14-0) vs John Moraga (17-6)
TYP: Magomed Bibulatov (Zwycięstwo przez decyzje sędziowską)

Brad Tavares (15-4) vs Thales Leites (27-7)
TYP: Thales Leites (Zwycięstwo przez poddanie 2 rundzie)

Matt Schnell (9-4) vs Marco Beltran (8-5)
TYP: Marco Beltran (Zwycięstwo przez decyzje sędziowską)

Tekst opracował: Sebastian "Młody" Szczerek