free templates joomla

Thai Fight King Of Muay Thai 2012: Buakaw vs Gurkov i Singmanee vs Kulebin w finale! Wyniki

buakawW niedzielę 25-go listopada odbyła się półfinałowa seria turnieju Thai Fight King Of Muay Thai 2012. Miała ona miejsce w Khorat w Nakhon Ratchasima we wschodniej Tajlandii. W obu półfinałach będzie to mecz Tajlandia vs Białoruś co akurat przypadkiem nie jest w takiej dyscylinie jak Muay Thai. W trzyrundowych pojedynkach turnieju zwyciężali faworyci. Przede wszystkim do finału awansował w wadze junior średniej (70 kg) największy gwiazdor tajskiego boksu na świecie Buakaw Por. Pramuk.

 
Dwukrotny mistrz K-1 MAX i zdobywca Shoot Boxing S-Cup 2010 a także triumfator z roku ubiegłego, pokonał silnego Japończyka Tomoyuki Nishikawę. Czy Buakaw wystąpi jednak w finale pozostaje zagadką, bowiem po walce udał się do szpitala o czym poinformował na swoim fanpage'u na Facbooku. Jak widać nawet największa maszyna do zadawania niesamowitych ciosów w końcu może się zaciąć. Fani jednak będą czekać z niecierpliwością na jego powrót.

Jego rywalem będzie Białorusin Vitaly Gurkov (Hurkou), znany z występu w półfinałach K-1 MAX 2010 przeciwko samemu Giorgio Petrosynanowi. W turnierju kategorii półśredniej spotkają się, Taj Singmanee Kaewsamrit i Białorusin Andrei Kulebin. Obaj uporali się po niełatwych walkach ze swoimi rywalami z Francji i Brazylii. W superfight efektowny nokaut zanotował Taj Sudsakorn, który uchodzi za jednego z najlepszych specjalistów od uderzeń łokciami i udowodnił to posyłając na deski Irańczyka Mohammeda Hosseina Dorodiana. Finał turnieju czeka nas w grudniu w stolicy Tajlandii Bangkoku i już dziś warto czekać na wielkie walki, które wyłonią dwóch mistrzów wagi junior średniej i półśredniej w Muay Thai. Video z walk.

Komplet wyników:

Półfinał 70 kg
Singmanee Kaewsamrit (Tajlandia) pokonał Mehdi Zatout (Francja) przez decyzję
Andrei Kulebin (Białoruś) pokonał Adayltona Pareira Freitasa (Brazylia)  przez decyzję


Półfinał 70 kg
Buakaw Por Pramuk (Tajlandia) pokonał Tomoyuki Nishikawę (Japonia) przez decyzję
Vitaly Gurkov (Białoruś) pokonał Antero Hynynena (Finlandia)

Superfight
70 kg: Sudsakorn Sor Klinmee (Tajlandia) pokonał Mohammeda Hosseina Dorodiana (Iran) przez KO (prawy łokieć) w 2 rundzie
67 kg: Iquezang Kor.Rungthanakeat (Tajlandia) pokonał Cecchiniego Simone (Włochy) przez decyzję