free templates joomla

Artur Saładiak ulega Youssefowi Boughanem w walce wieczoru na Phoenix 3 - wideo! Wyniki!

[fot. Phoenix FC Facebook] Phoenix 3 London Saladiak vs BoughanemW piątek, 22 września 2017 w stolicy Wielkiej Brytanii, w Londynie, odbyła się gala ''Phoenix 3: UK vs The World'', której kartę walk wypełniły pojedynki Muay Thai i MMA. Dla polskich kibiców z całą pewnością najważniejszą informacją dotyczącą tego wydarzenia będzie to, że w walce wieczoru tej gali wystąpił polski zawodnik, Artur "Sałder" Saładiak.
 
Pochodzący z Mirosławic, a mieszkający i trenujący na Wyspach Brytyjskich, Polak zmierzył się z najbardziej cenionym obecnie w Tajlandii ''farangiem'', czyli Youssefem Boughanem. Mistrz Lumpinee Stadium i Rajadamnern Stadium okazał się jednak zbyt trudnym wyzwaniem dla dużo mniej doświadczonego Polaka, który mimo wszystko podjął się walki.

Przez trzy rundy Polakowi udawało się unikać ataku silnego i niebezpiecznego przeciwnika, który ma stoczonych grubo przeszło sto walk. Polak zaś ma ich dwadzieścia kilka. Dopiero pod koniec trzeciej rundy Boughanem udało się namierzyć pod linami Saładiaka i posłać go na deski. Sędzia nie dał szansy Polakowi na kontynuowanie walki i zakończył pojedynek. Saładiak opuścił ring jeszcze przed ogłoszeniem werdyktu, ale mimo wszystko ten występ można zaliczyć mu na duży plus, ponieważ na dzień dzisiejszy prawdopodobnie w Europie nie ma zawodnika, który byłby w stanie rywalizować z Boughanem. Marokańczyk reprezentujący Belgię jest dzisiaj gwiazdą pierwszej wielkości i nadal pozostaje cenionym mistrzem stadionów w Tajlandii.

Podczas tej Phoenix 3 w Londynie udanie do MMA powróciła Antonina Shevchenko, siostra słynnej zawodniczki UFC i wielokrotnej mistrzyni Muay Thai, pokonując przez jednogłośną decyzję sędziów Marokankę Anissę Haddaoui, trenującą w słynnym Mike's Gym, którą widzowie w Polsce mogli niedawno zobaczyć podczas gali LFN 6 w walce z Kamilą Bałandą na zasadach K-1.

Komplet wyników:

Walka wieczoru
Phoenix Middleweight Muay Thai World Title
Muay Thai: Youssef Boughanem (Maroko/Belgia) pokonał Artura Saladiaka (Polska) przez TKO prawy prosty & kolano) w 3 rundzie

Phoenix Cruiserweight Muay Thai World Title
Muay Thai: Cheikh Sibide (Francja) pokonał Stephena Wakelinga (Wielka Brytania) przez TKO w 4 rundzie

Główna karta
MMA: Pavel Doroftei (Rumunia ) pokonał Saulo Cavalari (Brazylia) przez poddanie w 1 rundzie
MMA: Antonina Shevchenko (Peru/Kirgistan) pokonała Anissę Haddaoui (Maroko) przez decyzję 3-0
Muay Thai: Charlie Peters (Wielka Brytania) pokonał Azize Hlali (Francja) przez decyzję 3-0
Muay Thai: Alex Bublea (Wielka Brytania) pokonał Xie Wei (Chiny) przez decyzję 3-0

Muay Thai Walki eliminacyjne 
Daniel Sam pokonał Stevena Banksa przez TKO w 3 rundzie
Leyton Collymore pokonał Rafaela Fizieva przez decyzję 3-0
Nathan Bendon pokonał Ahmada Ondasha przez TKO w 3 rundzie

MMA Walki eliminacyjne
Moise Rimbon pokonał Bola Omoyele przez poddanie w 3 rundzie
Ashleigh Grimshaw pokonał Izzedina Derbani przez decyzję 3-0
Aflie Davis pokonał Youssef Wehbe przez decyzję 3-0
Steve Aimable pokonał Chase Morton przez decyzję 3-0       [fot. Phoenix FC Facebook] Phoenix 3 London Saladiak vs Boughanem   [fot. Phoenix FC Facebook] Phoenix 3 London Shevchenko vs Haddaoui 

       Phoenix 3 London