free templates joomla

UFC Fight Night 117 Saint Preux vs. Okami - typowanie redakcji

UFC Fight Night 117 typowanie Z 22 na 23 września (z piątku na sobotę) UFC ze swoją galą UFC Fight Night 117 zawita tym razem do Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli do Japonii. Kibice zgromadzeni w hali "Saitama Super Arena" oraz widzowie przed telewizorami, będą mogli obejrzeć 11 pojedynków w oktagonie. W walce wieczoru, w wadze półciężkiej, obsadzono zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, Ovince St. Preux’a, i Japończyka, "Grzmota", czyli Yushina Okami.
 
Pierwotnie w pojedynku miał wystąpić Mauricio "Shogun" Rua, ale ze względu na kontuzję musiał wycofać się z walki, a zastąpił go na co dzień walczący w kategorii półśredniej zawodnik z Japonii. My postanowiliśmy się zabawić w typowanie pojedynków oraz opisać analizę przebiegu walk z karty głównej, wedle naszych przewidywań. Zapraszamy do czytania artykułu!


Główna karta:


Ovince St. Preux (20-10) vs Yushin Okami (34-10)
Ovince St. Preux to były futbolista, który w mma jest bardzo nieprzewidywalnym zawodnikiem o ogromnej sile ciosu. W 2016r. stoczył 5 rundową walkę z najlepszym zawodnikiem UFC w kategorii półciężkiej, Jon Jonesem, którą przegrał przez decyzję. W swoim przedostatnim starciu, stoczył zaciekły bój z Volkanem Oezdemirem, który przegrał poprzez niejednogłośną decyzję sędziowską. Swoje ostatnie starcie wygrał z Marcosem Rogerio de Lima, poddając go w 2 rundzie. Aktualnie zajmuję 6 pozycje w rankingu wagi półciężkiej. Pierwotnie miał stoczyć walkę rewanżową z Mauricio "Shogun" Rua, ale ten został kontuzjowany i zastąpi go Yushin Okami. Dla Okamiego będzie to walka w nowej dla siebie kategorii wagowej. Na co dzień ten zawodnik walczy w dywizji półśredniej. Jego dużym atutem będą kibice, którzy głośnym dopingiem zechcą dodać mu sił do walki. Ten 36 letni weteran japońskiej sceny MMA jest obecnie na fali 4 zwycięstw z rzędu. Ta walka będzie jego powrotem do UFC po 4 letniej przerwie. Swój ostatni pojedynek dla amerykańskiego giganta MMA Yushin Okami stoczył 04.09.2013r. i przegrał Ronaldo "Jacare" Souza przez nokaut w 1 rundzie. Myślimy, że walka nie potrwa pełnych 5 rund i Ovince St. Preux zdoła wykorzystać swoją przewagę warunków fizycznych i znokautować swojego rywala.

TYP: Ovince St. Preux (zwycięstwo w 2 rundzie przez nokaut)

Claudia Gadelha (15-2) vs Jessica Andrade (16-6)
Starcie dwóch byłych rywalek naszej Joanny Jędrzejczyk. W co-main evencie najbliższej gali UFC staną naprzeciw siebie dwie Brazylijki. Claudia Gadelha to niezwykle niebezpieczna zawodniczka, posiadająca ogromne umiejętności walki w parterze jak i stójce. W ostatnim starciu szybko odprawiła Karolinę Kowalkiewicz, poddając ją już w 1 rundzie. Jessica Andrade swoje ostatnie starcie stoczył na UFC 211, przegrywając z naszą Joanna Jędrzejczyk, mistrzowski pojedynek na dystansie 5 rund, ale mimo wszystko pokazała ogromny charakter i dużą odporność na ciosy. To starcie w dywizji słomkowej kobiet da  przepustkę jednej z zawodniczek na walkę w 2018r. o pas mistrzowski. Przypuszczamy, że walka potrwa pełne 3 rundy, a w niej swoją przewagę będzie udowadniać Claudia Gadelha i to jej ręka na koniec w geście zwycięstwa powędruję w górę.

TYP: Claudia Gadelha (zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Takanori Gomi (35-13-0) vs Dong Hyun Kim (14-8-3)
Dwóch weteranów azjatyckiego MMA stanie na przeciwko siebie podczas UFC FIGHT NIGHT 117 w Japonii. 38 letni Gomi zaczął swoją zawodową karierę w wieku 19 lat na galach "Shooto". Walczył również dla legendarnej organizacji "Pride". Ostatnie swoje 4 starcia przegrał, więc ta walka będzie dla niego o być, albo nie być w UFC. 29 letni Kim z Południowej Korei swój zawodowy debiut w MMA zaliczył w 2007r. Jak dotychczas w UFC zanotował tylko jedną wygraną, którą odniósł w swojej ostatniej walce 03.12.2016r. oraz zanotował dwie porażki. Ich styl walki jest bardzo zbliżony i często swoje pojedynki obaj zawodnicy toczą na pełnym dystansie czasowym. My w roli niewielkiego faworyta stawiamy Dong Hyun Kima i przypuszczamy, że będzie kontrolował cały pojedynek i punktował rywala na swoją korzyść.

TYP: Dong Hyun Kim (zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Gokhan Saki (0-1) vs Henrique Da Silva (12-3)
Podczas tej walki będziemy świadkami wielkiego debiutu w UFC jednego z najlepszych zawodników K1 wszechczasów, Gokhana Sakiego. Turek miał kiedyś mały epizod w walce w formule MMA, ale uległ James'owi Zikic'owi. W swojej karierze kickboxerskiej/k1 Saki odnosił wielkie sukcesy. Był mistrzem organizacji "Glory" w wadze półciężkiej. Na swoim koncie ma 83 zwycięskie walki, przez co 59 kończył przed czasem, nokautując swoich rywali. Teraz chce spróbować swoich sił w MMA i na sam początek drogi w UFC zawalczy z zawodnikiem z Brazylii, któremu walka w stójce i piękne fundowanie nokautów nie jest obce. Henrique Da Silva ma przysłowiowy nóż na gardle, a to z racji tego, że swoje ostatnie 3 starcia w oktagonie przegrał. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają debiutującego w organizacji Gokhana Sakiego, ale my sądzimy, że zawodnik, który od 2013r. zawodowo walczy w MMA, stawi silny opór i wygra to starcie przez poddanie.

TYP: Henrique Da Silva (zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

Teruto Ishihara (10-4-2) vs Rolando Dy (8-5-1)
Klubowy kolega Cody'ego Garbrandt'a, Teruto Ishihara, po 2 ostatnich porażkach, będzie chciał odnieść efektowne zwycięstwo na gali w swoim kraju. Silnie bijący Japończyk, znany głównie z oryginalnego świętowania swoich wygranych, czyli spędzania nocy z wieloma kobietami, będzie miał podczas walki za sobą rzeszę fanów, którzy głośnym dopingiem postarają się dodać mu jeszcze większego ducha walki. Jego rywal, Rolando Dy, stoczył jak dotychczas jedną walkę dla amerykańskiej organizacji MMA i przegrał w swoim debiucie z Alex'em Caceres'em, przez techniczny nokaut w 2 rundzie. Filipińczyk swoje wcześniejsze pojedynki toczył głównie dla organizacji "PXC". Według nas w tym starciu górą będzie zawodnik "Team Alpha Male", który wykorzysta swoje pioruny w dłoniach i znokautuje Rolando Dy.

TYP: Teruto Ishihara (zwycięstwo w 2 rundzie przez nokaut)

Mizuto Hirota (18-8-2) vs Charles Rosa (11-3-0)
Zawodnik "American Top Team" jak dotychczas w UFC wygrał 2 pojedynki, a 3 przegrał. Jego silną stroną w walce jest głównie płaszczyzna parterowa, w której odnajduje się doskonale i potrafi kończyć swoich rywali przed czasem, poprzez poddania i duszenia. Przekonało się o tym już 7 z jego oponentów. Ten 31-latek, stoczył niesamowicie wyrównany i piękny pojedynek z Yair Rodriguez w 2015r., który przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziowską. Mizuto Hirota w UFC zantował po jednej wygranej, porażce i remisie. Ostatni swój pojedynek przegrał na gali UFC FIGHT NIGHT 110 przez decyzję sędziowską z Alexander Volkanovski. Popularny w Japonii "Pugnus" lubi często nokautować swoich rywali. Wygrał w ten sposób 10 z swoich 18 zwycięskich walk. Uważamy, że to starcie będzie przebiegało pod dyktando zawodnika ze Stanów Zjednoczonych, który jak najszybciej tą walkę będzie chciał sprowadzić do płaszczyzny parterowej, a tam pokusić się o zakończenie walki przed czasem.

TYP: Charles Rosa (zwycięstwo w 1 rundzie przez poddanie)

TYPY POJEDYNKÓW Z KARTY WSTĘPNEJ I PREELIMINACJI:
Keita Nakamura (32-8-2) vs Alex Morono (13-4-0)
TYP: Keita Nakamura (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Jussier Formiga (19-5-0) vs Ulka Sasaki (20-4-2)
TYP: Jussier Formiga (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Syuri Kondo (5-0) vs Chanmi Jeon (5-1)
TYP: Chanmi Jeon (Zwycięstwo w 1 rundzie przez nokaut)

Shinsho Anzai (9-2) vs Luke Jumeau (12-3)
TYP: Luke Jumeau (Zwycięstwo przez decyzję sędziowską)

Daichi Abe (5-0-0) vs Hyun Gyu Lim (13-6-1)
TYP: Hyun Gyu Lim (Zwycięstwo w 1 rundzie przez nokaut)

Tekst opracował: Sebastian "Młody" Szczerek