free templates joomla

Zmiana w walce o pas mistrzowski na Spartan Fight 8! Nowe pojedynki i zmiany w karcie walk!

Spartan Fight 8 Już 23 września w hali TS Wisła Kraków odbędzie się gala Spartan Fight 8. W walce wieczoru widzowie zobaczą pojedynek MMA o pas mistrzowski organizacji w kategorii 77 kilogramów. Zmierzą się w nim Łukasz Witos (8-4) i ukraiński zawodnik, Mykola Hrynchuk (5-5).
 
Wcześniej jako przeciwnik Witosa był anonsowany Tomasz Jakubiec, ale niestety podczas sparingów w swoim klubie Paco Team Katowice, został trafiony w żebra. Uderzenie było na tyle mocne, że doprowadziło do pęknięcia żebra. Powstał także problem z przyczepem mięśnia. Ból towarzyszący kontuzji jest na tyle silny, że uniemożliwia Jakubcowi dalsze przygotowania, a lekarz określił czas leczenia na ponad miesiąc. W związku z tym jego występn na gali Spartan Fight 8 nie będzie możliwy.

Mykola Hrynchuk, który jest doświadczonym i mocnym zawodnikiem. Już trzykrotnie brał udział w wydarzeniach Spartan Fight. Zadebiutował na gali w Kielcach wygrywając z Karolem Szałowskim, a w swojej drugiej walce w Tauron Arenie zdominował uderzeniami Dominika Chmiela. W trzecim pojedynku na gali Spartan Fight 7 musiał uznać wyższość Kamila Roszaka, przegrywając z nim przez jednogłośną decyzję sędziów.

W karcie walk znalazł się także pojedynek kobiet na zasadach K-1. Będzie to druga walka kobiet w historii organizacji Spartan Fight. W pojedynku tym jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek w Polsce, Iwona Nieroda, multimedalistka Mistrzostw Polski, mająca w swoim dorobku tytuły zawodowej mistrzyni Świata w Kickboxingu Low Kick oraz amatorskiej mistrzyni Świata i Europy Seniorów w Kickboxingu Low Kick, skrzyżuje rękawice z zawodniczką ze Słowacji, Lucią Krajcovic. Słowaczka na zawodowym ringu zwyciężyła jak do tej pory aż 28 razy.

Na zasadach MMA, w catchweight - umówionym limicie wagowym do 73 kilogramów, zmierzą się zawodnicy klubów Gracie Barra Toruń i Daas Berserkers Team Bielsko Biała. Obaj mają w swoim dorobku wygrane dwa pojedynki. Robert Maciejowski po ponad rocznej przerwie,spowodowanej kontuzjami, wraca do klatki. Jest bardzo zdeterminowany i głodny walki. To zawodnik o niesamowitej psychice i woli walki, dający widowiskowe pojedynki, który skrzyżuje rękawice z Łukaszem Góreckim. Dla przypomnienia, Łukasz Górecki odniósł zwycięstwo na jednej z gal Spartan, w fenomenalny sposób pokonując Przemysława Więckowskiego. Będzie to jeden z ciekawszych pojedynków podczas tego wydarzenia.

Kolejnym pojedynkiem na zasadach K-1, który odbędzie się podczas gali Spartan Fight 8, jest starcie Krzysztofa Mariańczyka, reprezentującego klub Paco Team Katowice z Jakubem Rojowskim z TS Wisła Kraków.
Krakowianin, zdobywca złotego medalu na pucharze Polski juniorów, na co dzień trenuje pod okiem znanego Tomasza Sarary. Mariańczyk, to nieco bardziej doświadczony zawodnik, wicemistrz Polski w formule low kick, który na swoim koncie ma już 5 zwycięstw, z czego dwa odniósł na galach Spartan.

W karcie walk zaszły także zmiany w ogłoszonych już wcześniej pojedynkach.

Michał Labus nie zawalczy z Michałem Golasińskim. Powodem jest odnowiona kontuzja Labusa. Nowym przeciwnikiem ''Gołego'', który na osiem dni przed galą wyraził chęć podjęcia walki, jest Artur Kamiński (5-2), reprezentujący klub Zet Gold Team Drawsko Pomorskie. Artur posiada purpurowy pas w brazylijskim ju-jitsu. Był również pretendentem do pasa mistrzowskiego w organizacji PLMMA. Niestety musiał uznać wyższość przeciwnika, Roberta Bryczka, który również bił się dla Spartan. Dla Kamińskiego będzie to pierwsza walka od prawie roku.

W innej walce Pavel Sabadash nie wystąpi w na gali w Krakowie. Maciej Browarski zaakceptował zamianę rywala i podczas Spartan Fight 8 zmierzy się z Vitaliyem Zayatsem, młodym zawodnikiem z Ukrainy. Jak podają organizatorzy Spartan Fight ma on na koncie sześć zwycięstw i dwie porażki, jednak portal Sherdog.com podaje rekord 2-1.

Spartan Fight 8    Spartan Fight 8  

Spartan Fight 8    Spartan Fight 8  

Spartan Fight 8