free templates joomla

Przemysław Mysiala nie wystąpi w UFC z powodu kontraktu z ACB i FEN?

Przemysław MysialaZaledwie kilkanaście godzin temu pojawiły się informacje o możliwej walce na UFC Fight Night 118 w Gdańsku, polskiego weterana Przemysława Mysiali (22-9-1 MMA, 0-0 UFC) z Anglikiem Jimi Manuwa (17-3 MMA, 6-3 UFC) a już wybuchła afera kontraktowa. Okazuje się bowiem, że przedstawiciel czeczeńskiej Absolute Championship Berkut, Bajsangur Edelbijew stanął w opozycji do tej informacji i powołał się na kontrakt jaki ACB posiada z polskim zawodnikiem.
 
Na domiar złego także polska Fight Exclusive Night, której mistrzem jest stwierdziła, iż zawarty w 2016 roku kontrakt jest ważny do końca bieżącego roku. O tej sytuacji poinformował nas prezes Paweł Jóźwiak, choć wcześniej organizacja FEN nie podnosiła tematu kontraktu i po zdobyciu pasa w maju 2016 roku "Misiek" nie wystąpił już w FEN a w grę wchodziło zwakowanie pasa.

Nie ma co ukrywać, że to dość trudna sytuacja dla Przemka, który nie chciał odnieść się do informacji ACB stwierdzając, że wszystko zostanie wyjaśnione w najbliższym czasie i wtedy oficjalnie media zostaną poinformowane o tym. Mamy nadzieję, że sprawa zakończy się pozytywnie dla zawodnika i zobaczymy go ponownie w Gdańsku 21-go października w Ergo Arenie.