free templates joomla

Babilon MMA - pierwsza gala MMA promotora boksu w Międzyzdrojach

Babilon MMAZnany polski promotor boksu Tomasz Babiloński zamierza 18-go sierpnia w Międzyzdrojach nad Bałtykiem przeprowadzić swoją pierwszą galę Mieszanych Sztuk Walki pod nazwą Babilon MMA. Walki MMA poprzedzą galę bokserską jaka także tego wieczora odbędzie się w Amfiteatrze nadmorskiego kurortu. Nie jest to nowy pomysł, albowiem na galach choćby Andrzeja Wasilewskiego, odbywały się przedwalki MMA czy Kickboxingu.

Jako walkę wieczoru przewidziano starcie dwóch zawodników wywodzących się z Pomorza Zachodniego Michała Fijałki (15-6-1). Z Berserkers Team Szczecin z mieszkającym i trenującym na Wyspach Brytyjskich Marcinem Łazarzem (10-4) pochodzącym z Białogardu.

Obaj są doskonale znani polskiej publiczności i obaj walczyli w KSW, gdzie solidarnie ulegli Marcinowi Wójcikowi. Wśród innych zawodników jacy mogą znaleźć się w karcie walk Daniel Skibiński z Ankosu MMA Poznań, Gracjan Szadziński i Łukasz Szczerek - obaj z Berserkerst Team. Amatorską kartę wypełnią tacy zawodnicy jak Filip Podyma, Tomasz Smyk czy Samuel Vogt.

Abstrahując od karty walk i personaliów, można odnieść wrażenie, iż polskim promotorom boksu chyba głód zajrzał w oczy w podstawowej działalności, że zaczęli szukać w MMA swojej szansy na sukces w MMA. Być może także po medialnej wrzawie związanej z walką Floyda i Conora czy choćby KSW 39 zobaczyli, iż potencjał MMA jest dużo większy niż boksu. Dodatkowo koszty są znacząco niższe niż w przypadku tworzenia wydarzeń bokserskich. W każdym razie dojście na pewno zaostrzy konkurencję na krajowym rynku o ile nie będzie to incydentalne wydarzenie.