free templates joomla

UFC Fight Night 114 - typowanie redakcji FightSport.pl

UFC Fight Night 114 - typowanie FightSport.pl Już w sobotę 5 sierpnia 2018r. będziemy świadkami 114 odsłony gali UFC, z serii FIGHT NIGHT, czyli wydarzenia UFC Fight Night 114 Pettis vs Moreno. Tym razem najlepsza organizacja MMA na świecie zawita ze swoją imprezą w Meksyku, a dokładniej w Mexico City Arena. Karta walk składa się z 12 pojedynków, a w walce wieczoru zmierzą się młodzi i ambitni zawodnicy z wagi muszej. Pochodzący z Meksyku, Brandon Moreno, który na co dzień trenuje w Entram Gym, podejmie rywala z USA, Sergio Pettisa.

My postaramy się typować wyniki walk, traktując to jako dobrą zabawę i podpowiedź, czego mogą spodziewać się kibice. W poprzednim artykule na temat UFC 214, nasze typowanie sprawdziło się w 9 walkach, a jedynie 3 pojedynki zakończyły się inaczej niż przewidywaliśmy.

Alejandro Perez (18-6-1) vs Andre Soukhamthath (11-4-0)
Minimalnym faworytem pierwszego starcia z karty głównej według bukmacherów jest zawodnik pochodzący z Meksyku, którego ostatni pojedynek skończył się werdyktem remisowym na gali UFC Fight Night 94. Popularny u siebie w państwie "El Diablito" nie walczył w oktagonie prawie równy rok i wielką zagadką jest w jakiej dyspozycji powróci. Dla jego rywala Andre Soukhamthatha, będzie to druga walka dla najlepszej organizacji MMA na świecie. Swój debiutancki pojedynek przegrał przez kontrowersyjną decyzję na gali UFC 209. Warte uwagi jest to, że tak jeden jak i drugi w swoich wcześniejszych starciach walczyli z tym samym rywalem, Albertem Moralesem. Przewidujemy, że pojedynek odbędzie się na pełnym dystansie i główną płaszczyzną walki będzie stójka. Według naszej opinii w pojedynku tym zwycięży Perez, werdyktem sędziowskim. Sprzyjać będzie mu głośny doping swojej publiki. Jak dobrze wiadomo, walki w Meksyku nie należą do najłatwiejszych dla rywali spoza tego kraju. Często podczas walk deficyt tlenowy daje się we znaki. Mimo wszystko ta walka może porwać widownię i być bardzo bogata w ciekawe wymiany ciosów.

TYP: Alejandro Perez (punkty)

Sam Alvey (30-9-0) vs Rashad Evans (24-6-1)
Powrót weterana do oktagonu UFC, czyli Rashada Evansa przyciąga uwagę wielu fanów mieszanych sztuk walki. Swoje ostatnie trzy pojedynki przegrał z takimi rywalami jak: Daniel Kelly, Glover Teixeira i Ryan Bader. "Suga" jest głodny zwycięstwa, którego smak ostatni raz miał okazję poczuć 16.11.2013r. Sam Alvey wraca po przegranej, ale wcześniej miał bilans aż czterech zwycięstw z rzędu. Jest to zawodnik o niesamowitej sile ciosu. Swoje osiemnaście walk kończył przed czasem nokautując swoich rywali. Walka odbędzie się w kategorii średniej, czyli limicie do 77 kg. Przewagę warunków fizycznych w tym pojedynku będzie miał Rashad Evans, ale za to o 6 lat młodszym zawodnikiem jest Sam Alvey. Ciężko stwierdzić jak może zakończyć się to starcie. Jeśli Evans będzie umiał wykorzystać swoje umiejętności zapaśnicze, albo uda mu się wypunktować rywala to wygra ten pojedynek, ale w naszych odczuciach Rashad, który będzie zapewne rozpoczynać ataki, natrafi na jedną z mocnych kontr Sama i tym samym zostanie znokatuowany. Według nas pojedynek nie potrwa więcej niż 2 rundy, a Alvey znokautuje "Suga" i wygra pojedynek.

TYP: Sam Alvey (KO 2 runda)  

Martin Bravo (12-0) vs Humberto Bandenay (13-4)
Dwa młode wilki zawalczą podczas UFC Fight Night 114. Meksykanin Martin Bravo, który jest niepokonany oraz jest ogromnym faworytem bukmacherów, skrzyżuje rękawice z 22-latkiem z Peru, Humberto Bandenayem, dla którego ta walka będzie wielkim debiutem w najlepszej organizacji MMA na świecie. Martin Bravo to wszechstronnie uzdolniony zawodnik, który bardzo dobrze odnajduje się w płaszczyźnie walki parterowej, jak i w stójce i aż dziewięć razy kończył walki przed czasem. W swoim pierwszym pojedynku dla UFC, podczas gali Fight Night 98, rozniósł Claudio Puellesa, nokautując go w 2 rundzie. Humberto swoje wcześniejsze pojedynki toczył głównie dla federacji FFC - Fusion Fighting Championship, a ostatnią walkę z Salimem Mukhidinovem wygrał poprzez poddanie, na gali KOTC - Groundbreaking. Jego walki także głównie kończą się przed czasem. Według nas walka w większej mierze będzie odbywać się w parterze i zakończy się poddaniem lub duszeniem. Stawiamy w tym pojedynku tak samo jak bukmacherzy na faworyta starcia, Martina Bravo.

TYP: Martin Bravo (poddanie 1 runda)

Alan Jouban (15-5) vs Niko Price (10-0)
Pojedynek w kategorii średniej między dwoma zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych zapowiada się bardzo ciekawie. Alan Jouban to bardzo silny i odporny na ciosy zawodnik, który wraca do oktagonu UFC po porażce przez poddanie, poniesionej z rąk Gunnara Nelsona. Wcześniej wygrywał pojedynki z takimi zawodnikami, jak m.in.: Mike Perry, Belal Muhammad, Mat Dwyer czy Seth Baczyński. Dla niepokonanego Niko Price ta walka będzie trzecim starciem dla amerykańskiej organizacji. Dziewięć ze swoich dziesięciu zwycięstw odniósł przed czasem. Jego walki rzadko kiedy wychodzą poza pierwszą rundę. Możemy spodziewać się krwawej jatki w tym starciu, a gdy walka przeniesie się do parteru, pięknego i finezyjnego pokazu brazylijskiego jiu jitsu. Przeczuwamy, że walka potrwa pełne trzy rundy, a na koniec poprzez niejednogłośną decyzję sędziowską, sędzia podniesie rękę Alan Joubana w geście zwycięstwa.

TYP: Alan Jouban (punkty)

Randa Markos (7-5) vs Alexa Grasso (9-1)
W co-main evencie sobotniej gali będziemy mogli zobaczyć dwie zawodniczki kategorii słomkowej, w której mistrzynią jest nasza Joanna Jędrzejczyk. Randa Markos to wojowniczka pochodząca z Iraku, a reprezentująca Kanadę. Nigdy nie znokautowała żadnej ze swoich rywalek, ale to nie oznacza, że w przegranych pojedynkach oddała swoje walki bez oktagonowej wojny. Ostatni triumf odniosła nad byłą mistrzynią Carlą Esparzą. W 2015r. przegrała z Karoliną Kowalkiewicz, która w tej walce miała swój debiut dla organizacji UFC. Jej rywalką jest młoda i utalentowana Alexa Grasso, która świetnie radziła sobie w organizacji Invicta FC. Jak na razie w UFC jej rekord to jedna wygrana i jedna porażka. Oba pojedynki zakończyły się decyzją sędziowską. Dużym atutem dla Grasso, jest to, że walczy na swojej ojczystej ziemi. Myślimy, że przed swoją publicznością da z siebie wszystko i będzie chciała za wszelką cenę zwyciężyć w tym pojedynku, który może otworzyć jej drogę do walk z czołowymi zawodniczkami kategorii słomkowej. Przewidujemy dominację zawodniczki pochodzącej z Meksyku w każdej z rund co ostatecznie da jej zwycięstwo na punkty.

TYP: Alexa Grasso (punkty)

Sergio Pettis (15-2) vs Brandon Moreno (14-3)
W walce wieczoru spotka się dwóch 23-latków, którzy są na fali zwycięstw oraz tuż obok siebie w rankingu wagi muszej. Siódme miejsce przypada Brandonowi Moreno, którego umiejętności graplerskie są na elitarnym poziomie. Ten zawodnik z Meksyku wygrywa już nieprzerwanie od pięciu lat. W swoim ostatnim pojedynku, podczas UFC Fight Night 108, w świetnym stylu poddał mocnego zawodnika, Dustina Ortiza. Walka na gali UFC Fight Night 114 będzie jego czwartym pojedynkiem w tej organizacji. Dostał szansę pokazania się przed swoją publicznością w walce wieczoru i myślę, że jej nie zmarnuje. Szósty w rankingu, Sergio Pettis, brat sławnego "Showtime'a", to utalentowany zawodnik, który pod banderą UFC wygrał sześć z ośmiu walk. Miał walczyć na UFC 211, ale kontuzja ręki jego rywala, Henry'ego Cejudo, zaprzepaściła te plany. Ostatni swój pojedynek "The Phenom" wygrał na początku roku, 15.01.2017r., pokonując przez jednogłośną decyzję John'a Moraga. Zawodnik reprezentujący Stany Zjednoczone to głównie uderzacz, ale jego rywal z Meksyku też bardzo dobrze radzi sobie w walce w stójce, co udowodnił już nieraz, a na dodatek jak wcześniej wspomnieliśmy posiada umiejętności walki w parterze na bardzo wysokim poziomie. Duża wysokość nad poziomem morza jaka jest w Meksyku, mimo lepszej pracy na nogach Pettits'a może przesądzić o jego szybszym spadku kondycyjnym podczas pojedynku. Uważamy, że "The Assassin Baby" użyje mądrze swoich dobrych zapasów i skończy walkę w parterze w trzeciej rundzie.

TYP: Brandon Moreno (poddanie 3 runda)

Typy reszty pojedynków:
Bradley Scott (12-4) vs Jack Hermansson (15-3)
TYP:  Jack Hermansson (punkty)

Dustin Ortiz (16-7) vs Hector Sandoval (14-3)
TYP: Hector Sandoval (punkty)

Henry Briones (19-6-1) vs Rani Yahya (23-9-0)
TYP: Rani Yahya (poddanie 3 runda)

Jose Quinonez (6-2) vs Diego Rivas (7-0)
TYP: Diego Rivas (nokaut 1 runda)

Joseph Morales (8-0) vs Roberto Sanchez (7-0)
TYP: Roberto Sanchez (poddanie 2 runda)

Alvaro Herrera (9-4) vs Jordan Rinaldi (12-5)
TYP: Alvaro Herrera (nokaut 1 runda)

Opracował: Sebastian "Młody" Szczerek