free templates joomla

Lyoto Machida vs Dan Henderson na UFC 157!

Dan HendersonOrganizacja UFC w końcu podała oficjalną datę pojedynku byłego mistrza UFC w wadze półćiężkiej, Lyoto Machidy (18-3) z byłym mistrzem Pride i Strikeforce, Danem Hendersonem (29-8). Ta dwójka zawalczy ze sobą podczas UFC 157, która będzie miała miejsce 23-go lutego w Anaheim.

Dla Brazylijczyka będzie to powrót do klatki po udzieleniu bolesnej lekcji Ryanowi Baderowi. Wywodzący się z karate zawodnik znokautował byłego zapaśnika w drugiej rundzie gali UFC on Fox 4. Wcześniej Brazylijczyk przegrał przez poddanie z mistrzem UFC, Jonem Jonesem.

Dan Henderson obecnie znajduje się na fali wznoszącej. Po odejściu z UFC przegrał tylko z Jakem Shieldsem, a następnie wygrał trzy walki w Strikeforce min: z Fedorem Emelianenko. W powrocie do UFC pokonał na punkty po doskonałej walce Mauricio Shoguna. UFC obiecało mu walkę z Jonem Jonesem, ale z powodu kontuzji musiał wycofać się z UFC 149. Jego miejsce zajął Vitor Belfort, a później nie chciał wystąpić w TUFie, więc jego klubowy kolega, Chael Sonnen zawalczy o pas.