free templates joomla

Blog Karoliny Zawodnik: plan na ME w grapplingu zrealizowany!

Karolina Zawodnik

Hejka, 1.07. wróciłam z Brukseli z ME w grapplingu i jestem przeszczęśliwa ponieważ ja i mój Alfik zrealizowaliśmy swój plan wygrywając nasze kategorie wagowe. Maciej Glabus kategoria do 84 kg NO GI oraz ja kategoria do 64kg NO GI oraz GI.
Tym samym udało mi się już 3 krotnie pod rząd zdobyć Mistrzostwo Europy w grapplingu w formule GI oraz NO GI!!!

W kategorii no gi pierwszy miałam wolny los, drugą walkę stoczyłam ze Szwedką (w ciągu około dwóch minut mialam przewagę 10 punktową i tak wygrałam tą walkę), finał zawalczyłam z dość mocną Francuzką z którą wygrałam 3:1 (zeszłam do parteru i straciłam jeden punkt, po czym przetoczyłam i zrobiłam pozycję boczną) i w ten sposób zdobyłam złoty medal.

W kategorii gi pierwsza walkę miałam z Rosjanką, która za bardzo chyba nie ogarniała grapplingu więc nie było problemu z wygraną, drugą walkę zawalczyłam z dziewczyną która wygrała World Pro w Abu Dhabi w niebieskich pasach i tu do 4 minuty miałam kłopoty żeby przejść jej gumową gardę, po tym czasie przetoczyłam ją do żółwia i zaszłam za plecy i z wynikiem 5:0 doszłam do finału gdzie ponownie spotkałam się z długonogą Francuzką. 

Francuzka złapała mnie w półgardę i nie za bardzo chciała wypuścić więc po około 4 minutach przerwałam jej półgardę przeszłam do pozycji bocznej i zrobiłam dosiad więc z wynikiem również 5:0 wygrałam tą walke i wywalczyłam ponownie złoto w kategorii -64 kg.

Natomiast następna wiadomość na blogu będzie z 3 walkami w formule GI.
Na końcu chciałabym podziękować trenerowi kadry „Bagiemu”, moim kolegom z klubu, Studiu Rekreacji Ruchowej Dance Faktory, Przemysławowi Wojdalskiemu (trenerowi Cross Fit), mojemu sponsorowi firmie PIT BULL, dietetyczce Annie Grzechowiak, panu Sławkowi Tomaszewskiemu (rehabilitant), smutnemu Alfikowi ;) oraz wszystkim tym którym zawdzięczam ten sukces, a niechcący ich pominęłam!!!

Karolina Zawodnik

Karolina Zawodnik

Walki w formule NO GI:

ZAWODNIK (POL) vs BOZOVIC (SWE)
Walka półfinałowa na ME w Brukseli w formule NO GI

Link do wideo

Karolina Zawodnik


ZAWODNIK (POL) VS REMBERT (FRA)
Walka finałowa na ME w Brukseli w formule NO GI

Link do wideo

Karolina Zawodnik