free templates joomla

Wojciech Janusz vs Igor Poteria i Tomasz Romanowski vs Igor Michaliszyn na FEN 18

FEN 18 Wojciech Janusz podczas gali FEN 18 Summer Edition zmierzy się z ukraińskim zawodnikiem, Igorem Poteria. Walka zakontraktowana została w kategorii wagowej do 93 kg. Do karty walk dodana została także kolejna walka MMA w kategorii do 77 kg, w której zobaczymy Tomasza Romanowskiego i Igora Michaliszyna.

Poniżej informacja prasowa Fight Exclusive Night.

Wojciech Janusz (4-3) vs Igor Poteria (3-1)

Obecność Janusza na karcie walk podczas FEN18 nie jest niespodzianką, gdyż już wcześniej włodarze federacji ogłosili, że zawodnik, który w przeszłości trzykrotnie walczył w białym klatkoringu, wróci i wystąpi pod szyldem FEN. Nie było jednak wiadomo, z kim się zmierzy. Janusz toczył zacięte boje podczas 7., 9, i 12. edycji. W dwóch ostatnich walkach stwarzał kapitalne widowiska, które odbywały się na pełnym dystansie. Teraz Janusz wraca na matę po ośmiomiesięcznej przerwie i zrobi wszystko, by z jak najlepszej strony pokazać się wszystkim kibicom MMA w naszym kraju.

Jego przeciwnikiem będzie 21- letni Poteria, czyli bardzo widowiskowo walczący Ukrainiec, który wszystkie trzy zwycięstwa zanotował przed czasem. Żaden z pokonanych przez niego przeciwników nie wytrzymał w klatce dłużej niż jedną rundę. Poteria to nowa twarz w szeregach FEN, choć sam zapowiada, że ma w planach pozostać w naszym kraju na dłużej, bo reprezentowanie barw polskiej federacji jest dla niego wielkim zaszczytem. Przed nim bardzo trudne zadanie, gdyż zmierzy się z rywalem, który preferuje ofensywny styl walki i słynie z tego, że nigdy nie odpuszcza.

Widowiskowo walczący Janusz kontra dysponujący nokautującym uderzeniem Poteria. Zapowiada się znakomity pojedynek!

Tomasz Romanowski (5-6) vs Igor Michaliszyn (4-1)

Będzie to zatem starcie dwóch debiutantów w szeregach FEN. Z jedną porażką na koncie do oktagonu w Koszalinie wyjdzie Michaliszyn, który jak do tej pory stoczył pięć zawodowych pojedynków. Tylko raz, w konfrontacji z Radosławem Tarnawą, sędziowie musieli orzekać o jego zwycięstwie. Ponadto raz wygrał przez nokaut, z Sebastianem Swiderem i dwa starcia padły jego łupem po tym, jak poddawał swoich rywali. Zawodnik w przeszłości walczył dla mniejszych federacji, a w oktagonie ostatnim razem mogliśmy go zobaczyć w kwietniu w Raciborzu.

Naprzeciwko Michaliszyna w klatce stanie Romanowski, czyli bardzo doświadczony zawodnik trenujący na co dzień w legendarnym Berserkers Team Szczecin. Występ podczas FEN 18 będzie dla niego powrotem na matę po dwuletniej przerwie. Przed rozbratem z MMA urodzony w Stargardzie Szczecińskim wojownik pokonał przez nokaut Marcina Mencela i po zaciętym boju zwyciężył na punkty z Danielem Skibińskim.

Cieszę się, że wracam do oktagonu i cieszę się, że zawalczę dla takiej dużej federacji, jak FEN. To naprawdę dla mnie spora szansa. Przygotowuje się do tego starcia od dłuższego czasu i wierzę, że moja ręka będzie w górze. Wrócę, obiecuję! – deklaruje Romanowski.

Na swoich rywali podczas Fight Exclusive Night 18 czekają zatem jeszcze Wojciech Janusz i Mateusz Rębecki. Nazwiska ich przeciwników poznamy wkrótce.