free templates joomla

Patryk Borowski-Beszta zwycięża na Top King World Series 14

Patryk Borowski-BesztaTrwa niesamowity tour polskiego zawodnika tajskiego boksu Patryka Borowskiego-Beszty (31-7), który w Tajlandii i Chinach występuje na największych arenach imprezach światowego Muay Thai. Polak w niedzielę 9-go lipca wystąpił podczas prestiżowej gali Top King World Series 14, w miejscowości Chongqing w Chinach.

24-letni zawodnik Husarza Białystok i Sitsongpeenong Phuket wziął udział w pierwszej rundzie ośmioosobowego turnieju do 70 kg i na punkty zdecydowanie pokonał Azera Reza Ahmadnezhada (7-2) awansując do kolejnej rundy.

Pojedynek tylko w pierwszej rundzie był wyrównany a nieco szybszy 20-letni Azer był trudny do trafienia, bijąc widowiskowe kombinacje. W drugiej Polak zaczął mocno trafiać i klinczować rywala. Dobrze też pracował kolanami i łokciami. To spowodowało, że w drugim starciu rywal nie istniał i był rozbity. W trzecim odrodził się na początku, ale z sekundy na sekundę rosła przewaga Polaka. Sędziowie nie mieli wątpliwości i zwycięstwo przypadło naszemu zawodnikowi.

Podopieczny trenera Marcina Stankiewicza błysnął wśród gwiazd światowego Muay Thai, bowiem na gali TK World Series jest drugim zawodnikiem z Polski jaki został zaproszony do udziału. Wcześniej był to Marcin Parcheta, który jedną walkę wygrał z Azizem Hlali i w kolejnej uległ świetnemu Anglikowi.

Polak wygrał w Tajlandii dwie zawodowe walki na bardzo prestiżowych imprezach. W pierwszej pokonał na legendarnym Lumpinee Boxing Stadium w stolicy Tajlandii 25-letniego Brazylijczyka Fabio "Indio" Ferrari w połowie maja a 2-go czerwca. Z kolei na gali MX Muay Extreme, wypunktował Taja Dawangkan Por. Borriruk w walce w rękawicach do MMA.

YodwichaTeraz być może przyjdzie mu zmierzyć się z supergwiazdą tajskiego rynku i mistrzem Lumpinee Boxing Stadium Yodwicha Por. Boonsit (159-52-3), który już w pierwszej rundzie znokautował partnera z teamu Patryka Magnusa Anderssona (30-14) efektownie posyłając go na deski dwoma krzyżowymi uderzeniami. Do dalszych bojów awansowali Ruslan Ataev (28-6-1) i Alessandro Rocha De Silva (31-10-2).

W jednej z walk wieczoru wystąpił słynny Sangmanee Sor. Tienpo, który zmierzył się z zastąpionym za Chińczyka Chun Rui, Reza Momeni z Iranu. Walka zakończyła się nokautem w drugiej rundzie co nie powinno dziwić, bo Taj to absolutny to światowy Muay Thai.

Komplet wyników:

Turniej do 70 kg
70 kg: Yodwicha Kem Muaythai Gym (Tajlandia) pokonał Magnusa Anderssona (Szwecja) przez KO (prawy prosty) w 1 rundzie
70 kg: Ruslan Ataev (Rosja) pokonał Kave Solleymani (Iran) przez KO w 3 rundzie
70 kg: Alessandro Rocha De Silva (Brazylia) pokonał Long Peng Yu (Chiny) przez KO (kolano na tułów) w 2 rundzie
70 kg: Patryk Borowski-Beszta (Polska) pokonał Rezę Ahmadnezhada (Azerbejdżan) przez decyzję

Superfight
61 kg: Rodthung Jitmuangnont (Tajlandia) pokonał Yang Ming (Chiny) przez KO w 2 rundzie
68 kg: Yodphanomrung Jitmuangnont (Tajlandia) pokonał Guo Li Zheng (Chiny) przez decyzję
65 kg: Zhang Chenglong (Chiny) pokonał Mahachai M.U.DEN (Tajlandia) przez KO w 2 rundzie
63 kg: Sangmanee OomkatongChiangmaiGym (Tajlandia) pokonał Reza Momeni (Iran) przez KO w 2 rundzie