free templates joomla

Michał Kita vs Viktor Pesta na XFN w Pradze

Michał KitaWalczący niedawno na gali KSW 39 Colosseum polski zawodnik MMA wagi ciężkiej Michał Kita (17-9) już 25-go czerwca wystąpi na czeskiej gali XFN w Pradze i zmierzy się z weteranem UFC Viktorem Pesta (10-4). Organizatorzy szukali po całej Europie rywala dla Czecha m.in. kilku zawodników w Polsce odmówiło walki z nim. Pierwotnie jego rywalem miał być Ivo Cuk.

Kita dość niespodziewanie w końcu maja szybko przegrał ze ściągniętym w ostatniej chwili Michałem Andryszakiem, który zastąpił kontuzjowanego Karola Bedorfa. Wcześniej Kita wygrał z Michałem Włodarkiem na KSW 36.

Także po porażkach jest blisko 27-letni Viktor Pesta, którego trzy przegrane w UFC, z Derrickiem Lewisem na UFC 192, Marcinem Tyburą na UFC Fight Night 92 i Alexeyem Oleynikiem na UFC Fight Night 103 - wypchnęły poza elitę fighterów MMA. Niewile brakowało by zamiast Oleinika z Pestą walczył Polak Damian Grabowski, ale Polak doznał zapalenia oskrzeli i zastąpił go Ukrainiec z rosyjskim paszportem. Teraz próbuje odbudować swoją karierę na rodzimym rynku.