free templates joomla

PŚ WAKO Rimini 2017: udany start Polaków przed World Games 2017

Kadra Polski K-1W dniach od 15 do 18 czerwca miała miejsce ostatnia przedwakacyjna impreza Kickboxingu w ramach organizacji WAKO. Była nią Bestfighter Kickboxing WAKO World Cup 2017 czyli Puchar Świata WAKO w Kickboxingu we włoskim Rimini. Zawody były o tyle ważne, iż dla polskiej Kadry K-1 Rules były ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami World Games we Wrocławiu w końcu lipca.

Właśnie ścisła Kadra Polski K-1 w ramach Polskiego Związku Kickboxingu (PZKB) prowadzona przez trenerów Tomasza Skrzypka i Tomasza Mamulskiego wywalczyła 4 medale w tym 3 złote i jeden brązowy. Indywidualnie złoto zdobyli Małgorzata Dymus w wadze do 56 kg z Punchera Wrocław, Marcin Kret do 71 kg z Uniq Warszawa, Arkadiusz Kaszuba do 81 kg z RKSW i brąz Michał Ronkiewicz (75 kg) z Gym-Fight Wrocław. Oczywiście nie byli to wszyscy zawodnicy jacy wezmą udział w World Games.

Tomasz Mamulski, który był obecny w Rimini tak podsumował start swoich podopiecznych: "ten start jest elementem przygotowań do World Games 2017 we Wrocławiu i zrealizowaliśmy swój plan. Zawodnicy mieli przejść silne kontrolne sprawdziany i dokładnie taki był cel tego wyjazdu, plus to że słońce, plaża i pogoda i wyniki nam dopisały, to wyjazd uważam za bardzo udany. Minimalnie coś nie zagrało tylko Michałowi Ronkiewiczowi. Zawodnicy stoczyli dobre walki i wyniki świadczą o tym, że wykonaliśmy dobrą pracę przed wrocławską imprezą". Formuła K-1 Rules jest jedyną kickboxerską rywalizacją jaka będzie reprezentowana przez tę dyscyplinę we Wrocławiu.

Dość udanie wypadł także start Kadry Polski Low-kick prowadzonej przez trenera Witolda Kostkę. Złote medale wywalczyli Kamil Ruta z Wichru Kobyłka po pokonaniu dwóch rosyjskich rywali i Łukasz Kaczmarczyk, który za rywala miał Norwega Roya Wischmanna zdobywają. Srebro zdobył Bartosz Domalik a brązy Michał Marszał i Łukasz Jendrych.

Z poza kadry w formule K-1 srebro zdobył Mateusz Białecki ze Smoka Toruń a brąz Kamil Mateja z Rebelii Karuzy w formule Low-kick. Obaj w wadze półśredniej do 67 kg.

Ogółem obie kadry zdobyły 9 medali z czego 5 złotych. Dało to 13 miejsce w klasyfikacji zespołów. W klasyfikacji generalnej Polska miała 26 medali i zajęła 5 miejsce z 12 złotymi, 6 srebrnymi i 8 brązowymi medalami.