free templates joomla

Dobry weekend polskich zawodników MMA za granicą

Łukasz ŚwirydowiczOstatni weekend dla polskich zawodników MMA walczących poza granicami kraju był bardzo dobry. Przede wszystkim w największej brytyjskiej organizacji BAMMA walczyło w piątek 12-go na gali BAMMA 29 w Birmingham, aż czterech polskich zawodników: Daniel Rutkowski (3-2), Maciej Sosnowski (0-2), Daniel Olejniczak (1-0-1) i Łukasz Świrydowicz (2-3).

Dwóm z nich udało się odnieść zwycięstwo. Jako pierwszemu Łukaszowi Świrydowiczowi z Valetudo Białystok, który pokonał Anglika Mike Stantona (2-1), demolując go w 9 sekund na początku drugiej rundy. Podobnie w przypadku Daniela Rutkowskiego, któremu także w drugiej rundzie udało się rozbić Anglika Camerona Hardy'ego (0-1). Remis zanotował za to Daniel Olejniczak walczący z Danielem Cassellem (2-1). Jedynym, który przegrał był Maciej Sosnowski. Polak walczący w wadze ciężkiej uległ Litwinowi Mindaugasowi Gerve (2-0) przez serię uderzeń.

Bardzo cenne zwycięstwo odniósł także weteran zapasów Rafał Lewoń (14-6). "Kaszana" tym razem trafił do silnej Absolute Championship Berkut i na gali ACB 60 w Wiedniu, uporał się z mieszkającym w Austrii a pochodzącym z Kaukazu Tamirlanem "Gorginio" Dadaevem (14-6). Warto też podkreślić zwycięstwo i remis polskich zawodników na na gali Welcome to the East II w Niemczech. Łukasz Lepianka (4-0) z Zenith Vera Fight Club pokonał miejscowego zawodnika Maxa Schlegela (2-6) a Sebastian Przybysz (2-0-1) z Mighty Bulls Gdynia zremisował z Yusufem Uzuevem.