free templates joomla

PFC 2: 28 zwycięstwo z rzędu Saenchai ! Wyniki & Video

SaenchaiNiesamowity 36-letni tajski wojownik Saenchai PK Saenchaimuaythaigym (305-52-3) był główną gwiazdą gali Phoenix Fighting Championship 2, która odbyła się w sobotę 29-go kwietnia w stolicy Libanu, Bejrucie. Była to druga edycja gali, która trafiła na Nouhad Nawfal Stadium i pierwsza w 2017 roku.

Rywalem czterokrotnego mistrza Lumpinee Stadium i dwukrotnie wybieranego na najlepszego zawodnika Muay Thai był 27-letni francuski zawodnik Azize Hlali (14-13-1) znany w Polsce z przegranego pojedynku z Marcinem Parchetą na Topking World Series w 2014 roku. PFC uczyniła tę walkę, starciem o pas.

Taj jest swoistym fenomenem z uwagi na widowiskowość i skuteczność jaką prezentuje w swoich walkach. Nie inaczej było i tym razem, pomimo że pojedynek zaczął się źle, bowiem czujny Hlali nie dał się nabrać na sztuczki mistrza i po przechwycie podciął go. Ostrzeżony Saenchai wziął się do roboty i już po chwili ciosem na tułów doprowadził do liczenia Francuza. To tylko pozornie ustawiło walkę, bo Francuz w drugiej rundzie zaskoczył mistrza kontrami i postawił twarde warunki. W trzeciej jednak mimo kłopotów z utrzymaniem równowagi na śliskim ringu to Saenchai zdobył przewagę obaleniami choć nie brakowało elementów komicznych. Werdykt był prawidłowy i Taj zdobył 28 zwycięstwo z rzędu od czasu jak przegrał na Rajadamnern Stadium z rodakiem Phetmorakot Wor Sangprapai.

Pasy i to podwójne, bowiem organizacji WMC i Phoenix Fighting Championship zdobyli także reprezentująca Peru Antonina Shevchenko (59-2-1), siostra słynnej zawodniczki UFC i najwybitniejszej zawodniczki tajskiego boksu, Valentiny Schevchenko. Urodzona w Kirgistanie Ukrainka pokonała Szwedkę Isą Tidblad Keskikangas (3-2) na punkty.

Pasy zdobyli także mistrz Lumpinee Pakorn i mistrz świata z Chin Xie Wei. Ten ostatni pas interkontynentalny, po pokonaniu Armena Grigoriana z Armenii. Pakorn męczył się, ale pokonał pokonał Morgana Adrara z Francji. Niespodzianką była przegrana weterana z Holandii Wendella Roche'a z Amerykaninem Stevenem Banksem. Obaj porozbijali się uderzeniami łokciami, ale lepiej wyszedł na tym "Panda" jak nazywany jest Banks i walkę przerwano w drugiej rundzie.

Komplet wyników:

Main event
65 kg: Saenchai (Tajlandia) pokonał Azize Hlali (Francji) przez decyzję

Walki o pasy
63,5 kg: Antonina Shevchenko (Peru) pokonał Isa Tidblad (Szwecja) przez decyzję
65 kg: Pakorn Musipon (Tajlandia) pokonał Morgana Adrara (Francja) przez decyzję 3-0
70 kg: Xie Wei (Chiny) pokonał Armena Grigoriana (Armenia) przez decyzję

Pozostałe
77 kg: David Willmot (Anglia) pokonał Mohamada Ghorabi (Liban) przez KO w 1 rundzie
+91 kg: Steven Banks (USA) pokonał Wendella Roche (Holandia) przez TKO w 2 rundzie
82 kg: Kassem Daher (Liban) pokonał Mohammada Salameha (Jordania) przez decyzję
+91 kg: Ali Garcia (Hiszpania) pokonał Jihada Mekdada (Liban) przez TKO (poddanie) w 2 rundzie
77 kg: Ahmed Labban (Liban) pokonał Ahmeda Ibrahima (Egipt) przez KO w 1 rundzie
77 kg: Ziad Marawan Sinno (Liban) pokonał Mohanada Husseina (Egipt) przez decyzję 3-0