free templates joomla

Cedric Doumbe vs. Nieky Holzken 2 o pas na GLORY 42 w Paryżu!

Cedric Doumbe vs. Nieky Holzken 2Francuski acent będzie mieć walka wieczoru gali GLORY 42, która w dniu 10 czerwca 2017 roku odbędzie się w Paryżu. Będzie nim Cedric Doumbe (59-5-1 KB, 3-1 GLORY), aktualny czempion kategorii półśredniej. Po raz drugi w odstępie kilku miesięcy stanie naprzeciwko Nieky'ego Holzkena (90-12 KB, 11-1 GLORY).
 
10 grudnia ubiegłego roku w niemieckim Oberhausen na GLORY 36 Doumbe odebrał Holzkenowi pas mistrzowski w limicie 77 kg, który Holender dzierżył od dłuższego czasu. Francuz triumfował po werdykcie sędziowskim, co w najlepszy możliwy sposób przypieczętowało znakomity rok 2016 w jego wykonaniu, w którym to na dwanaście walk wygrał w aż jedenastu.
 
Doumbe miał już okazję przystąpić do pierwszej obrony tytułu. Na marcowym GLORY 39 w Brukseli wyraźnie wygrał na punkty z Yoannem Kongolo, przeważając od początku do końca. Holzken od czasu ostatniej porażki nie wchodził do ringu, ale się nie obijał, ponieważ niedawno pisaliśmy o tym, że do jego rodzinnego Helmond na sparingi przybył Dawid Kasperski. Jak ich współpraca wpłynie na postawę chcącego odzyskać tytuł ''The Naturala'' dowiemy się za niespełna dwa miesiące.
 
Na głównej karcie ponadto dojdzie do turnieju w wadze lekkiej, lecz nie znamy jeszcze jego uczestników. Za to w Superfight Series zaprezentuje się dwójka fighterów gospodarzy, rywalizujących w dywizji półśredniej. Antoine Pinto (132-36-1 KB, 1-0 GLORY), a więc ''produkt'' tajskiej myśli szkoleniowej, zmierzy się z Yoannem Kongolo (64-9 KB, 5-4 GLORY) ze Szwajcarii, jak już wspomnieliśmy niedawnym pretendentem do pasa. Natomiast Jimmy Vienot (58-13 KB, 0-0 GLORY), mistrz świata Muay Thai federacji WBC, zadebiutuje w GLORY konfrontując się z Amerykaniem Casey'em Greene'em (5-7 KB, 4-4 GLORY).